رئیس جمهور آمریکا، تحریم خرید نفت و فرآورده های نفتی ایران را تمدید کرد.تحریم نفت ایران توسط انگلیس,تحریم نفت ایران توسط ترامپ,تحریم نفت ایران توسط امریکا,تحریم نفت ایران ترامپ,تحریم نفت ایران کی شروع میشود,تحریم نفت ایران چه عواقبی دارد,تحریم نفت ایران توسط روسیه,تحریم نفت ایران از کی شروع شد,تحریم نفت ایران از کی شروع میشود,تحریم نفت ایران امروز,تحریم نفتی ایران از کی شروع میشود,تحریم نفتی ایران از چه تاریخی شروع میشود,تحریم نفتی ایران از منظر حقوق بین الملل,تحریم نفتی ایران امروز,تحریم نفت ایران…
ترامپ تحریم خرید نفت ایران را تمدید کرد

رئیس جمهور آمریکا، تحریم خرید نفت و فرآورده های نفتی ایران را تمدید کرد.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، تحریم عرضه نفت ایران را که برای نخستین بار در سال 2012 وضع شده است را تمدید کرد.

رئیس جمهور آمریکا گفت: من مشخص کردم که نفت و فرآورده های نفتی کافی کشورهایی به غیر ایران وجود دارد که این امر می تواند میزان خرید نفت و فراورده های نفتی از ایران را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

ایران و شش کشور مذاکره کننده بین المللی در ژوئیه 2015 به توافقی دست یافتند تا مشکل دیرینه ایران را برطرف کنند. مذاکرات چندین ماه به طول انجامید و در نهایت برنامه جامع اقدام مشترک به تصویب رسید. اجرای این توافق منجر به لغو کامل تحریم های اقتصادی و مالی شورای امنیت سازمان ملل، آمریکا و اتحادیه اروپا می شود. در این توافق همچنین ذکر شده که تحریم های تسلیحاتی علیه ایران طی مدت 5 سال برداشته شود و واردات تسلیحات تنها با مجوز شورای امنیت سازمان ملل امکان پذیر است.

این توافقنامه به شکل اصلی خود حتی بمدت سه سال دوام نیاورد و در ماه 2018، آمریکا بصورت یکجانبه از این توافق خارج شد و از سرگیری تحریم ها علیه ایران خبر داد.

 

 

.