معترضان به سیاستهای دولت و پلیس آمریکا در پایتخت مکزیک با پرتاب سنگ و کوکتل مولوتف به ساختمان سفارت ایالات متحده در این شهر حمله کردند.یورش معترضان به نژادپرستی,ساختمان سفارت آمریکا,مکزیکوسیتی,معترضان به سیاستهای دولت,پلیس آمریکا,پایتخت مکزیک,پرتاب سنگ و کوکتل مولوتف,حمله کردند,
یورش معترضان به نژادپرستی به ساختمان سفارت آمریکا در مکزیکوسیتی

معترضان به سیاستهای دولت و پلیس آمریکا در پایتخت مکزیک با پرتاب سنگ و کوکتل مولوتف به ساختمان سفارت ایالات متحده در این شهر حمله کردند.

به گزارش اسپوتنیک  به نقل از  خبرگزاری مهر ، سفارت آمریکا در پایتخت مکزیک به دلیل اعتراضات به قتل فجیع «جورج فلوید»، بطور کامل تعطیل شده است.

دفتر امنیت منطقه‌ای سفارت آمریکا در مکزیکوسیتی، پایتخت مکزیک با صدور یک اخطاریه مدعی شد که گروهی از معترضان به سمت ساختمان سفارتخانه سنگ و کوکتل مولوتف پرتاب کردند.

در این اخطاریه که به رؤیت پایگاه خبری هیل رسید، آمده است که «آنها [معترضان] به خشونت متوسل شده اند».

این اخطاریه در ادامه می‌افزاید: «سفارت همچنان بسته می‌ماند. تمام کارکنان این سفارت باید از منطقه دوری کنند».

رسانه‌های خبری مکزیک نیز گزارش دادند که معترضان ساختمان سفارت را که در یکی از شاهراههای اصلی مکزیکوسیتی و در نزدیکی بنای یادبود استقلال مکزیک قرار دارد، تخریب کردند.

این در حالی است که اعتراضات روز پنج شنبه کاملاً بطور صلح آمیز و با روشن کردن شمع در اطراف بنرهایی که نژادپرستی را محکوم کرده و اسامی قربانیان خشونت پلیس آمریکا را فهرست می‌کرد، برگزار شد.

گفتنی است که وزارت امور خارجه آمریکا تاکنون در این باره اظهارنظری نکرده است.

 

 

.