خبرمهم: یک مقام ارشد آمریکا گفته دولت این کشور در حال انجام رایزنی‌های برای تهیه پیش‌نویس قطعنامه‌ای در شورای امنیت با هدف تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران است.تحریم های تسلیحاتی ایران,تحریم های تسلیحاتی ایران ویکی پدیا,تحریم های تسلیحاتی ایران کی تمام میشود,پایان تحریمهای تسلیحاتی ایران,لغو تحریمهای تسلیحاتی ایران,رفع تحریمهای تسلیحاتی ایران,تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران,تحریم های تسلیحاتی علیه ایران,تحریم های تسلیحاتی ایران چیست,تحریمهای تسلیحاتی ایران,پایان تحریم های تسلیحاتی…
رایزنی آمریکا با متحدان برای تنظیم پیش‌نویس قطعنامه تمدید تحریم‌ها علیه ایران

خبرمهم: یک مقام ارشد آمریکا گفته دولت این کشور در حال انجام رایزنی‌های برای تهیه پیش‌نویس قطعنامه‌ای در شورای امنیت با هدف تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران است.

«برایان هوک»، نماینده دولت آمریکا در امور ایران روز پنجشنبه گفته دولت این کشور در حال انجام رایزنی‌هایی با متحدان منطقه‌ای خود جهت تهیه پیش‌نویس قطعنامه‌ای در شورای امنیت با هدف تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران است.

پایگاه نشنال با گزارش این خبر نوشت برایان هوک همچنین خواستار حمایت جهانی از تلاش‌های آمریکا برای تمدید این تحریم‌ها شده است.

او که روز پنجشنبه در کنار «جرمی هانت»، وزیر خارجه سابق آمریکا سخنرانی می‌کرد گفت چنانچه تلاش‌های آمریکا به جایی نرسد و تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران در ماه اکتبر منقضی شود واشنگتن آماده است از یک ساز و کار توافق هسته‌ای برجام برای بازگرداندن کل تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران استفاده کند.

هوک گفت با متحدان منطقه‌ای آمریکا درباره تهیه پیش‌نویس این قطعنامه گفت‌وگو کرده و رایزنی‌هایی در شورای امنیت برای جلب نظر موافق سایر اعضا با آن در جریان است./فارس

 

 

.