خبرمهم: رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اعلام این‌که طرح بلوک‌بندی قیمت مسکن دولت دهم غلط بود، گفت: گزارش بانک مرکزی از قیمت مسکن را قبول نداریم.قیمت مسکن مهر,قیمت مسکن در تهران,قیمت مسکن مهر پردیس,قیمت مسکن ملی,قیمت مسکن مهر پرند,قیمت مسکن سال ۹۹,قیمت مسکن در کرج,قیمت مسکن اصفهان,قیمت مسکن امروز,قیمت مسکن اردیبهشت ۹۹,قیمت مسکن امروز در شیراز,قیمت مسکن اندیشه,قیمت مسکن ارزان میشود,قیمت مسکن اسلامشهر,قیمت مسکن امروز تهران,قیمت مسکن بعد از عید,قیمت مسکن بندرعباس,قیمت مسکن به کجا میرود,قیمت…
مشاوران املاک: گزارش بانک مرکزی را قبول نداریم

خبرمهم: رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اعلام این‌که طرح بلوک‌بندی قیمت مسکن دولت دهم غلط بود، گفت: گزارش بانک مرکزی از قیمت مسکن را قبول نداریم.

مصطفی‌قلی خسروی با اشاره طرح بلوک‌بندی برای تعیین قیمت مسکن در دولت دهم، اظهار کرد: این طرح غلط بود؛ ما تجربه داریم. پنجاه سال است که کار بنده همین است.

وی با بیان این‌که ۲۷ سال است که در اتحادیه مشاوران املاک هستم، ادامه داد: تجربه بالاتر از علم است، در دولت احمدی‌نژاد با همراهی تعزیرات به بنگاه‌های املاک رفتیم و گفتیم که امسال سقف افزایش نرخ اجاره‌بها ۷ درصد است و سال بعد هم ۹ درصد.

وی با طرح این سئوال که آیا برنامه مذکور اجرا شد، افزود: همان زمان فردی آمد و گفت مادرزنم نارمک است و دوست دارم ۲۰ درصدی هم زیرمیزی پرداخت کنم چون فرزندم را به جای مهدکودک پیش او می‌گذارم.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تاکید بر این‌که نباید اختیار را از مردم بگیریم، گفت: در بحث خانه‌های خالی؛ چند سال است که مجلس اخذ مالیات از نوع خانه‌ها را تصویب کرده است؟ پس چرا این قانون اجرا نمی‌شود.

خسروی با بیان این‌که مجلس خیلی مصوبه دارد که ابتر مانده است، اضافه کرد: مجلس باید دقت کند، فلان قانون قابلیت اجرا را دارد یا خیر.

وی با اشاره به این‌که دستورات -در بخش مسکن- باید اجرایی باشد در پاسخ به این پرسش که آیا میزان افزایش قیمت مسکن اعلام شده از سوی وزارت راه و بانک مرکزی را تایید می‌کنید، اظهار کرد: متوسط قیمت ۱۶ میلیون و ۹۷۰ هزار تومانی بانک مرکزی و ۱۷ میلیون و ۶ هزار و ۶۰۰ تومانی وزارت راه را برای هر مترمربع واحد مسکونی در تهران قبول نداریم./تسنیم