خبرمهم: استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت:بازگشایی‌ها بی تاثیر در افزایش میزان ابتلای مردم به بیماری کرونا نبوده است.تاثیر بازگشایی‌ها,افزایش میزان ابتلا به کرونا,استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران,بازگشایی‌ها بی تاثیر در افزایش میزان ابتلای مردم,بیماری کرونا نبوده است,
تاثیر بازگشایی‌ها در افزایش میزان ابتلا به کرونا

خبرمهم: استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت:بازگشایی‌ها بی تاثیر در افزایش میزان ابتلای مردم به بیماری کرونا نبوده است.

اپیدمیولوژیست و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار کرد: با شروع مسافرت‌ها میزان ابتلای افراد به بیماری کرونا افزایش پیدا کرده است و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی ما در نیمه اول فروردین به قله رسیدیم.

او ادامه داد: در حال حاضر بیشتر بیماران شناسایی شده سرپایی پذیرش می شوند و علائم خفیف دارند و ۲۰ درصد از بیماران در بیمارستان‌ها بستری و ۸۰ درصد از آن‌ها سرپایی درمان می‌شوند. برخی از استان‌های کشور قله را طی کرده و برخی مناطق هنوز به قله نرسیدند.

 وی با اشاره به اینکه میزان ابتلا به بیماری کرونا در برخی از مناطق که روند کاهش داشت، روند افزایشی پیدا کرده است، بیان کرد: ما باید در خصوص برخی بازگشایی‌ها تجدید نظر کنیم، باید توجه داشت برای مقابله با بیماری کرونا رفتار مردم از اهمیت زیادی برخوردار است.

او با اشاره به اینکه در خصوص اجرای طرح ترافیک بین مسئولان اختلاف سلیقه وجود دارد، افزود: افرادی که استطاعت مالی دارند بهتر است با خرید طرح ترافیک از خودرو شخصی جهت رفت و آمد استفاده کنند چرا این کار باعث حفاظت از خود و سایر افراد جامعه می‌شود.

وی گفت: بازگشایی‌ها بی تاثیر در افزایش میزان ابتلای مردم به بیماری کرونا نبوده است اما  پیک دوم بیماری کرونا در کار نیست.

این اپیدمیولوژیست افزود: مردم باید عاقلانه و هدفمند تصمیم گیری و رفتار کنند و ایران برعکس اروپا کشوری با تنوع اقلیم و جغرافیا است و اگر شرایط بدتر شود باید محدودیت‌ها دوباره برگردد./yjc

 

 

.