خبرمهم: دولت آلمان از تخصیص ۱۳۰ میلیارد یورو برای کاستن از تبعات اقتصادی کرونا خبر داد.بسته بزرگ آلمان,مقابله با کرونا,دولت آلمان,تخصیص ۱۳۰ میلیارد یورو,کاستن از تبعات اقتصادی کرونا,
بسته بزرگ آلمان برای مقابله با کرونا

خبرمهم: دولت آلمان از تخصیص ۱۳۰ میلیارد یورو برای کاستن از تبعات اقتصادی کرونا خبر داد.

به نقل از دویچه وله، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان از توافق اعضای دولت ائتلافی این کشور برای تخصیص ۱۳۰ میلیارد یورو دیگر به مقابله با تبعات اقتصادی ناشی از ویروس کرونا خبر داد. بخشی از این مبلغ شامل کاهش نرخ مالیات بر ارزش افزوده از ۱۹ درصد به ۱۶ درصد و تخصیص ۳۰۰ یورو به خانوار آلمانی در ازای هر فرزند خواهد بود. ۵۰ میلیارد یورو نیز به مقابله با تغییرات آب و هوایی و حرکت به سمت اقتصاد دیجیتالی تخصیص یافته است.

مرکل که در جمع خبرنگاران حضور یافته بود گفت: واضح است که شرایط کنونی نیازمند پاسخی قاطع است. باید راجع به حفظ شدن شغل ها و حرکت رو به جلوی اقتصاد خود مطمئن شویم.

اقتصاد آلمان در سه ماهه نخست امسال وارد رکود شد و انتظار می رود عملکرد بزرگ ترین اقتصاد اروپایی در سه ماهه دوم سال حتی از سه ماهه نخست سال نیز بدتر باشد. نرخ بیکاری به ۶.۳ درصد افزایش پیدا کرده است و هفت میلیون آلمانی با کاهش شدید درآمدهای خود مواجه شده اند.

از سوی دیگر بانک مرکزی چین تنها در روز گذشته ۷۰ میلیارد یوان ( ۹.۸۲ میلیارد دلار) نقدینگی به بازارهای مالی این کشور تزریق کرد. این بانک همچنین نرخ بازخرید اوراق را در سطح ۲.۲ درصد حفظ کرد که یکی از بالاترین سطوح یک دهه اخیر محسوب می شود.

در روزهای اخیر عبور دلار از مرز روانی مهم ۷.۱ یوانی باعث نگرانی برخی از معامله گران بازار ارز از کاهش بیش از پیش ارزش یوان شده بود. با این حال بانک مرکزی با عملیات بازار باز و تزریق ذخایر ارزی به بازار توانست تا جلوی کاهش بیش از پیش ارزش یوان را بگیرد./ایسنا

 

 

.