خبرمهم: رئیس جمهور آمریکا به اظهارات وزیر دفاع پیشین این کشور واکنش اهانت آمیزی نشان داد و او را سگ دیوانه خطاب کرد.واکنش توهین آمیز,ترامپ,اظهارات,وزیر دفاع سابق آمریکا,رئیس جمهور آمریکا,واکنش اهانت آمیزی,سگ دیوانه,جیمز ماتیس,
واکنش توهین آمیز ترامپ به اظهارات وزیر دفاع سابق آمریکا

خبرمهم: رئیس جمهور آمریکا به اظهارات وزیر دفاع پیشین این کشور واکنش اهانت آمیزی نشان داد و او را سگ دیوانه خطاب کرد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به انتقاد جیمز ماتیس وزیر دفاع پیشین ایالات متحده، او را سگ دیوانه توصیف کرد و گفت: از اینکه او را اخراج کردم، خوشحال و راضی هستم.

بر اساس این گزارش، ترامپ در پیامی در توئیتر نوشت: تنها نکته مشترک بین من و باراک اوباما این است که هر دوی ما افتخار اخراج جیمز ماتیس را داشته‌ایم، ژنرالی که بیش از سایر ژنرال ها در جهان، بزرگ پنداشته شده است.

وی در ادامه افزود: من از او خواستم استعفا کند و از این کار راضی و خوشحال بودم. لقب او “شورش” بود که من دوست نداشتم و این لقب را به سگ دیوانه تغییر دادم. مهارت اصلی وی مسائل نظامی و ارتش نبود، بلکه روابط عمومی شخصی بود

ترامپ نوشت: من به ماتیس یک زندگی جدید و کارهایی برای انجام و مبارزاتی برای پیروزی محول کردم ولی به ندرت پیروز و موفق شد. خوشحال هستم که او از این سمت رفته است.

این در حالی است که جیمز ماتیس وزیر دفاع پیشین آمریکا با انتشار بیانیه‌ای ضمن انتقاد شدید از عملکرد ترامپ در قبال قتل جورج فلوید، نوشت: ترامپ یک تهدید بزرگ علیه قانون اساسی آمریکا است.

وی ضمن اشاره به شعار “عدالت برابر زیر سایه قانون” که بر سر در ساختمان دیوان عالی ایالات متحده نصب شده، افزود: طی هفته گذشته با دلهره و عصبانیت شاهد رویدادهای پس از قتل فلوید در آمریکا بودم و این شعار تنها چیزی است که معترضان به حق خواستار آن هستند.

ماتیس نوشت: در ۵۰ سال گذشته در ارتش آمریکا خدمت کرده و برای دفاع از قانون اساسی قسم خورده‌ام ولی هرگز در خواب هم نمی دیدم که سربازانی که همان قسم را خورده‌اند، دستور نقض حقوق اساسی هم وطنان خود را بگیرند.

وی از حضور نیروهای ارتش برای سرکوب معترضان در شهرهای آمریکا به شدت انتقاد کرد و گفت: هر تفکری برای تبدیل شهرهای ایالات متحده به میدان جنگ و واکنش نظامی به اعتراضات باید رد شود./تسنیم

 

 

.