خبرمهم: رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و یکی از منتقدان سرسخت دونالد ترامپ در جمع تظاهرکنندگان در واشنگتن حاضر شد.نانسی پلوسی ایران,نانسی پلوسی با حجاب,نانسی پلوسی اینستاگرام,نانسی پلوسی و ترامپ,نانسی پلوسی درباره ایران,نانسی پلوسی در جوانی,نانسی پلوسی چند ساله است,نانسی پلوسی پاول پلوسی,نانسی پلوسی جوانی,نانسی پلوسی استیضاح ترامپ,نانسی پلوسی استیضاح,نانسی پلوسی استعفا,نانسی پلوسی ترامپ ایران,نانسی پلوسی تحریم ایران,نانسی پلوسی برجام,نانسی پلوسی بی بی سی,واکنش نانسی پلوسی به ترامپ,سفر نانسی پلوسی به…
پلوسی هم به جمع معترضان آمریکایی پیوست

خبرمهم: رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و یکی از منتقدان سرسخت دونالد ترامپ در جمع تظاهرکنندگان در واشنگتن حاضر شد.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با حضور در جمع شماری از معترضان به قتل جورج فلوید، شهروند سیاه‌پوست آمریکایی در برابر ساختمان کنگره در واشنگتن، با دست زدن برای آنها، همبستگی خود را با تظاهرکنندگان اعلام کرد.

پلوسی که یکی از منتقدان سرسخت دونالد ترامپ است پیش از این گفته بود ترامپ به جای متحد کردن کشور، در حال آتش‌افروزی در اعتراضات داخلی است.

اظهارات ترامپ در روزهای اخیر با انتقادات بسیاری همراه شده و بسیاری او را به تهییج خشونت علیه معترضان و تهدید آنها متهم می‌کنند.

پلیس شهر مینیاپولیس هفته گذشته جورج فلوید، شهروند بی‌دفاع سیاه‌پوست را که مدعی بود «کلاهبرداری» کرده به شکل فجیعی خفه کرد و به قتل رساند. طبق ویدئویی که از قتل این تبعه سیاه‌پوست آمریکا منتشر شده، پلیس پس از توقف، او را به زمین می‌زند و در حالی که بر گردن او زانو زده است، دستانش را از پشت می‌بندد. در این لحظه فلوید فریاد می‌زند که نمی‌تواند نفس بکشد و التماس می‌کند که او را نکشند. اما بی‌توجهی پلیس به او و فشاری که به گردنش وارد می‌شود باعث خفگی این شهروند بی‌دفاع می‌شود.

با گذشت چند روز از قتل جورج فلوید به دست پلیس شهر مینیاپولیس، ایالت‌های مختلف این کشور صحنه تظاهرات به رفتار نژادپرستانه پلیس آمریکاست. /yjc

 

 

.