خبرمهم: مرکز تحقیقات زمین‌شاسی آلمان (GFZ) از وقوع زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۶.۵ ریشتر در اندونزی خبر داد.زمین لرزه اندونزی,زمین لرزه اندونزی امروز,زمینلرزه اندونزی,زمين لرزه اندونزي,زلزله اندونزی امروز,زلزله اندونزی الان,زلزله اخیر اندونزی,زلزله بالی اندونزی,زلزله اندونزی دیروز,زلزله اندونزی در مسجد,زمین لرزه در اندونزی,زلزله در اندونزی,زلزله در اندونزی امروز,زلزله اندونزی ریشتر,زمین لرزه اندونزی سونامی,زمین لرزه امروز در اندونزی,زمین لرزه شرق اندونزی,زمین لرزه سوماترا اندونزی,زمین لرزه…
وقوع زمین‌لرزه ۶.۵ ریشتری در اندونزی

خبرمهم: مرکز تحقیقات زمین‌شاسی آلمان (GFZ) از وقوع زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۶.۵ ریشتر در اندونزی خبر داد.

این زمین‌لرزه امروز (پنج‌شنبه) در شمال جزیره “هالماهرا”ی استان “ملوک شمالی” اندونزی و در عمق ۱۰۵ کیلومتری زمین به وقوع پیوسته است.

هنوز هیچ گزارشی مبنی بر خسارات و تلفات احتمالی ناشی از این زمین‌لرزه منتشر نشده است.

در سال ۲۰۰۴ میلادی زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۹.۲ ریشتر در استان “آچه” جزیره “سوماترا”ی اندونزی منجر به کشته شدن صدها هزار نفر و وقوع سونامی در کشورهای زیادی در مرز با اقیانوس هند شد.

 اندونزی در منطقه‌ای موسوم به “حلقه آتش” واقع شده که از نظر فعالیت‌های لرزه‌ای زمین‌شناسی بسیار فعال است و مرتباً دچار زمین‌لرزه‌های قوی می‌شود.

“حلقه آتش” منطقه‌ای است که در آن شمار زیادی از زمین‌لرزه‌ها و فوران‌های آتشفشانی در حوضه اقیانوس آرام رخ می‌دهد و دارای ۴۵۲ آتشفشان و بیش از ۷۵ درصد از آتشفشان‌های فعال و نهفته در جهان است./ایسنا

 

 

.