خبرمهم: رییس جمهوری پیشین آمریکا با تایید تاریخ آکنده به نژادپرستی این کشور، در پیامی برای کاهش ناآرامی‌ها اذعان داشت: ما توان آن را نداریم که ۴۰۰ سال نژادپرستی را ناگهان محو کنیم.نژاد پرستی,نژادپرستی ایرانیان,نژادپرستی در فوتبال,نژادپرستی در کانادا,نژادپرستی در تبریز,نژادپرستی در قرآن,نژادپرستی در ترکیه,نژادپرستی چیست,نژادپرستی اسرائیل,نژادپرستی ایران افغانستان,نژادپرستی آمریکا,نژادپرستی المان,نژادپرستی افغانی,نژادپرستی استرالیا,نژادپرستی استقلال,نژادپرستی بالوتلی,نژادپرستی بلغارستان,نژادپرستی…
نمی‌توانیم ۴۰۰ سال نژادپرستی را به یکباره محو کنیم!

خبرمهم: رییس جمهوری پیشین آمریکا با تایید تاریخ آکنده به نژادپرستی این کشور، در پیامی برای کاهش ناآرامی‌ها اذعان داشت: ما توان آن را نداریم که ۴۰۰ سال نژادپرستی را ناگهان محو کنیم.

شبکه خبری سی‌ان‌ان گزارش داد «باراک اوباما» رییس جمهوری پیشین آمریکا که خود سیاهپوست است در واکنش به قتل «جورج فلوید» شهروند سیاهپوست آمریکایی به دست پلیس به مردم این کشور هشدار داد که منتظر تغییرات گسترده در نژادپرستی نهادینه شده در حاکمیت کشورشان نباشند.

اوباما از شهرداران و فرمانداران ایالت‌های آمریکا خواست که در استانداردهای استفاده از قوه قاهره توسط پلیس بازنگری کنند و اصلاحاتی را در این زمینه اعمال کنند.

اولین رییس جمهوری سیاهپوست تاریخ آمریکا همچنین خطاب به جوانان این کشور گفت که اتفاقات وحشتناک روی داده در هفته گذشته فرصت شگفت‌انگیزی برای آمریکایی‌ها ساخت تا «بیدار شوند».

وی روز گذشته نیز واکنش خشونت‌آمیز پلیس آمریکا در برابر معترضان را محکوم کرد و در عین حال، اقدامات خشونت بار برخی معترضان را غیرقابل قبول دانست.

اوباما رفتار آن دسته از معترضان را که اعتراض خود را به شکلی مسالمت آمیز بیان می‌کنند، ستود و گفت که بخش اعظم تظاهرات‌کنندگان مسالمت‌جو بوده‌اند، اما اقلیتی کوچک دقیقا به اقشاری ضربه زده اند که هدف از اعتراضات کمک به آنها بوده است.

اوباما همچنین تصریح کرد: خشونت، اقشاری را که خودبه‌خود در وضعیتی ناخوشایند به سر می‌برند، نابود می‌کند و سبب می‌شود که اذهان عمومی از علل و ریشه‌های واقعی معضل منحرف شود./برنا

 

 

.