وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه اعلام داشت: ایالات متحده آمریکا دیگر نمی تواند در مورد حقوق بشر کسی در جهان اظهار نظر کند.حقوق بشر در افغانستان,حقوق بشر در اسلام,حقوق بشر در قرآن,حقوق بشر دوستانه,حقوق بشر اسلامی,حقوق بشر در روابط بین الملل,حقوق بشر چیست,حقوق بشر افغانستان,حقوق بشر از نگاه اسلام,حقوق بشر از دیدگاه اسلام,حقوق بشر ایران,حقوق بشر آمریکایی,حقوق بشر از دیدگاه نهج البلاغه,حقوق بشر از دیدگاه اسلام و غرب,حمایت از حقوق بشر,حقوق بشر بین الملل,حقوق بشر بین المللی,حقوق بشر به چه معناست,حقوق…
وزارت خارجه روسیه: آمریکا دیگر حرف از حقوق بشر نزند

وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه اعلام داشت: ایالات متحده آمریکا دیگر نمی تواند در مورد حقوق بشر کسی در جهان اظهار نظر کند.

به گزارش اسپوتنیک، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز دوشنبه گفت: ایالات متحده، در برابر زمینه اتفاقاتی که در داخل این کشور رخ می دهد، حق اظهارنظر در مورد موضوع حقوق بشر را از دست می دهد.

زاخارووا در پخش برنامه" 60 دقیقه "از کانال تلویزیونی" روسیه 1 "گفت: از اواخر ماه مه تا آغاز ژوئن سال 2020 قرن بیست و یکم، ایالات متحده آمریکا حق اظهار نظر در مورد حقوق بشر را برای هر کسی در این سیاره از دست می دهد. این همینگونه است، در حال حاضر آنها دیگر این حق را ندارند.

پس از کشته شدن جورج فلوید آفریقایی-آمریکایی تبار، موجی از اعتراضات و شورش ها در شهرهای ایالات متحده آمریکا به وجود آمد.

فیلم هایی در اینترنت ظاهر شدند که در آن پلیس با دستبند فلوید را با ضرب و شتم به زمین انداخته و روی او سه نفر افتاد که یکی از آنها با زانو روی گردن او فشار می داده است. فلوید در این ویدئو چندین بار گفت که او نمی تواند نفس بکشد، سپس ساکت شد.

وی در قسمت مراقبت های ویژه درگذشت. پس از شروع شورش ها، این چهار پلیس اخراج شدند و یكی از آنها به سهل انگاری متهم شد.

 

 

.