خبرمهم: مدیرکل تامین اجتماعی فارس گفت: دانشجویان در زمان شیوع کرونا و تعطیلی دانشگاه‌ها نیز می‌توانند بیمه شده و از مزایای آن استفاده کنند.بیمه دانشجویی ایران,بیمه دانشجویی خارج از کشور,بیمه دانشجویی دانشگاه آزاد,بیمه دانشجویی کانادا,بیمه دانشجویی در ایتالیا,بیمه دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی,بیمه دانشجویی در ترکیه,بیمه دانشجویی ملت,بیمه دانشجویی تامین اجتماعی,بیمه دانشجویی اسپانیا,بیمه دانشجویی استرالیا,بیمه دانشجویی ایتالیا,بیمه دانشجویی اتریش,بیمه دانشجویی اروپا,بیمه دانشجویی امریکا,بیمه…
دانشجویان در شرایط کرونایی هم می‌توانند بیمه شوند

خبرمهم: مدیرکل تامین اجتماعی فارس گفت: دانشجویان در زمان شیوع کرونا و تعطیلی دانشگاه‌ها نیز می‌توانند بیمه شده و از مزایای آن استفاده کنند.

ابراهیم کشاورز با بیان اینکه تسهیلات بیمه‌ای پیش‌بینی شده برای دانشجویان، یک فرصت بی‌نظیر است، گفت: برای گسترش پوشش بیمه در جامعه، طرح بیمه دانشجویی از سال گذشته آغاز شده و براساس آن همه دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی می‌توانند با مراجعه به مراکز تامین اجتماعی بیمه شوند.

وی داشتن بیمه در دوران تحصیل و بهره مندی از مزایایی نظیر سابقه بیمه برای دوران بازنشستگی را از نیازها و دغدغه‌های جامعه برشمرد و افزود: با فراهم شدن این مزیت، دانشجویان می‌توانند دوران تحصیلی را در قالب سوابق بیمه‌ای و بازنشستگی خود درآورند و بخشی از دغدغه‌های آتی خود را رفع کنند.

مدیرکل تامین اجتماعی فارس همچنین به معرفی نرخ‌های سه گانه ۱۲و ۱۴ و ۱۸ درصدی بیمه دانشجویی پرداخت و گفت: این نوع بیمه با سه مبلغ ۲۴۲ و ۲۸۳و ۳۶۳ هزار تومان بنا به انتخاب دانشجویان در نظر گرفته شده است و بر اساس میزان حق بیمه پرداختی آنان خدماتی نظیر مستمری ماهیانه بازنشستگی، پرداخت مستمری به بازماندگان و پرداخت ماهیانه مستمری از کارافتادگی به بیمه شدگان ارائه خواهد شد.

کشاورز در خصوص ارائه خدمات درمانی به آن دسته از دانشجویانی که در زمان تحصیل تحت تکفل والدین خود هستند نیز گفت: اگر در این حالت دانشجویی در کارگاهی مشغول به کار نباشد، می‌تواند همزمان با بیمه دانشجویی، دفترچه درمانی خود را از طریق بیمه والدین خود دریافت کند، در غیر این صورت با پرداخت سرانه درمان، دفترچه درمانی او از سوی تامین اجتماعی صادر خواهد شد.

وی با بیان اینکه خدمات تامین اجتماعی به دانشجویان داخل کشور با دانشجویان خارج از کشور از نظر مبلغ و مدت زمان بیمه پردازی تفاوتی ندارد، گفت: علاوه بر این موضوع سوابق بیمه پردازی دانشجویان در آینده قابل انتقال به سایر صندوق‌های بیمه و بازنشستگی است.

مدیرکل تامین اجتماعی فارس با اشاره به شرایط برخورداری از بیمه دانشجویی نیز گفت: دانشجویان با دارا بودن شرایط سنی ۱۸ تا ۵۰ سال و تنها با ارائه کارت دانشجویی معتبر یا گواهی اشتغال به تحصیل در یکی از مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری از دانشگاه‌های داخل و یا خارج کشور به نزدیکترین شعبه و یا کارگزاری‌های رسمی تامین اجتماعی محل تحصیل و یا زندگی خود می‌توانند از مزایای این طرح استفاده کنند.

کشاورز در مورد درخواست دانشجویان دارای سن بالای ۵۰ سال نیز بیان کرد: این افراد حداقل باید معادل مازاد سنی نسبت به ۵۰ سال، دارای سابقه بیمه باشند. یعنی اگر دانشجویی ۵۶ سال سن دارد، باید ۶ سال سابقه پرداخت بیمه داشته باشد.

وی در خصوص آن دسته از دانشجویانی که در حین تحصیل مشمول دریافت مستمری بازماندگان هستند نیز گفت: این افراد می‌توانند هم مستمری بگیر باشند و هم بیمه دانشجویی پرداخت کنند، چرا که پرداخت بیمه دانشجویی، مغایر با دریافت مستمری بازماندگان نیست.

مدیر کل تامین اجتماعی فارس در پاسخ به این سئوال که آیا سال‌های تحصیلی دانشجویی در گذشته نیز مشمول این طرح است یا خیر؟ گفت: زمان مراجعه دانشجویان به شعب و کارگزاری‌های تامین اجتماعی و انعقاد قرارداد، ملاک آغاز این نوع بیمه و توصیه ما به علاقمندان بیمه دانشجویی این است که در اولین فرصت برای بهره مندی از آن اقدام کنند/خبرآنلاین

 

 

.