خبرمهم: رئیس‌جمهوری آمریکا در یک سری پیام‌های توییتری به رسانه‌های اجتماعی که صدای محافظه‌کاران را سرکوب می‌کنند، هشدار داده و آن‌ها را به تعطیلی تهدید کرد. او همچنین پیشنهاد میانجیگری میان چین و هند را مطرح کرد.توییت‌های ترامپ,حمله به رسانه‌های اجتماعی,دعوای چین و هند,اوباماگیت,افغانستان,رئیس‌جمهوری آمریکا,پیام‌های توییتری,صدای محافظه‌کاران,پیشنهاد میانجیگری,
توییت‌های ترامپ از حمله به رسانه‌های اجتماعی، دعوای چین و هند تا اوباماگیت و افغانستان

خبرمهم: رئیس‌جمهوری آمریکا در یک سری پیام‌های توییتری به رسانه‌های اجتماعی که صدای محافظه‌کاران را سرکوب می‌کنند، هشدار داده و آن‌ها را به تعطیلی تهدید کرد. او همچنین پیشنهاد میانجیگری میان چین و هند را مطرح کرد.

 دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا امروز (چهارشنبه) در یک سری پیام‌های توییتری پیاپی نوشت: جمهوری‌خواهان احساس می‌کنند که پلتفورم‌های رسانه‌ اجتماعی کلا نظرات محافظه‌کارانه را خفه می‌کنند. ما با قدرت آن‌ها را تنظیم کرده یا تعطیلشان می‌کنیم، بیش از آنکه هرگز اجازه دهیم چنین اتفاقی رخ دهد. دیدیم که آن‌ها برای انجام چه کارهایی در ۲۰۱۶ تقلا می‌کردند و ناکام ‌ماندند.

ترامپ در ادامه نوشت: نمی‌توانیم اجازه دهیم یک ورژن پیچیده‌تر از آن دوباره رخ دهد. درست مثل آنکه نمی‌توانیم اجازه دهیم حجم بزرگی از رای‌دهی پستی در کشورمان ریشه کند. این روش دست همه را برای تقلب، جعل و سرقت رای باز می‌کند. هر آنکه بیشتر تقلب کند، بیشترین رای را به دست می‌آورد. رسانه‌های اجتماعی هم به همین ترتیب. عمل خودتان را پاکیزه کنید، هم‌اکنون!

رئیس‌جمهوری آمریکا در توییت دیگری به درگیری‌های مرزی چین و هند اشاره کرد و نوشت: به هند و چین اطلاع داده‌ایم که ایالات متحده آمادگی دارد، مایل است و می‌تواند در مناقشه مرزی رو به گسترش آن‌ها میانجیگری یا داوری کند. متشکرم!

ترامپ در توییت دیگری نوشت: هیچ روزنامه‌ای شفاف اعلام نکرد که دولت اوباما به شکلی بی‌سابقه از کمپین ترامپ و فراتر از آن و حتی سنای ایالات متحده جاسوسی کرده است. هیچکس هرگز نمی‌توانست باور کند که این حجم از اقدامات غیر قانونی و فساد بتواند در کشور زیبای ما “ایالات متحده آمریکا” رخ دهد. اوباماگیت موجب شد تا واترگیت ناچیز به نظر برسد.

رئیس جمهور آمریکا در توییت دیگری با اشاره به خروج از افغانستان نوشت: ما مثل یک نیروی پلیس عمل کردیم نه یک نیروی مبارز ما برای ۱۹ سال در افغانستان پلیس بودیم وقت آن رسیده که خودشان پلیس کشورشان باشند. سربازان را به خانه بازمی‌گردانیم اما اوضاع را زیر نظر داریم و در صورت لزوم مثل برق حمله خواهیم کرد طوری که تا به حال نبوده است./ایسنا

 

 

.