ولادیمیر ژیرینوفسکی ، رهبر حزب لیبرال دموکرات روسیه پیشنهاد کرد جنازه مومیایی شده ولادیمیر لنین، بنیانگذار حکومت شوروی فروخته شود.مقبره لنین مسکو,آرامگاه لنین مسکو,مقبره لنین در مسکو,
پیشنهاد جنجالی سیاستمدار روس در رابطه با آرامگاه لنین در مسکو

ولادیمیر ژیرینوفسکی ، رهبر حزب لیبرال دموکرات روسیه پیشنهاد کرد جنازه مومیایی شده ولادیمیر لنین، بنیانگذار حکومت شوروی فروخته شود.

به گزارش اسپوتنیک، ژیرینوفسکی در توییتر نوشت: "در فرانسه ، یک تاجر می خواهد تابلوی نقاشی لبخند ژوکوند  را بفروشد. ما نیز می توانستیم مومیایی لنین را بفروشیم. " به گفته ژیرینوسکی ، خریداران آن پیدا خواهند شد.

او خاطرنشان ساخت : "چین ، ویتنام یا یکی از کمونیست ها جنازه لنین را خواهند خرید "  و اضافه کرد که لنین "همین  96 سال پیش درگذشته است."

در ماه آوریل ، ژیرینوفسکی تقاضا کرده بود که کمونیست ها در صورت برگزاری تظاهرات در کنار مقبره لنین در میدان سرخ به افتخار 150 سالگرد تولد لنین وی  دستگیر شوند. این سیاستمدار جنجالی گفت که شهروندان از جمله کمونیست ها باید در قرنطینه خانگی بمانند و در صورت بیرون آمدن آنها پیشنهاد خواهد کرد "کل نمایندگان کمونیست ها را دستگیر و در نهایت حزب کمونیست منحل و ممنوعه اعلام شود ".

پس از مرگ لنین در سال 1924 ، جسد وی مومیایی شده و در مقبره ای در میدان سرخ مسکو قرار داده شد و تا به حال در آنجاست.

.

.

.