خبرمهم: همتی گفت: وضعیت امروز بازار‌ها در اقتصاد کشورمان حتما سخت‌تر از مرداد و شهریور۹۷ نیست.عبدالناصر همتی اینستاگرام,عبدالناصر همتی داماد کیست,عبدالناصر همتی توییتر,عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی,عبدالناصر همتی هاشمی رفسنجانی,عبدالناصر همتی خمس و زکات,عبدالناصر همتی کیست,عبدالناصر همتی اهل کجاست,عبدالناصر همتی اگر با کمبود بودجه مواجه شویم,عبدالناصر همتی اینستا,عبدالناصر همتی اگر با کمبود بودجه,عبدالناصر همتی بانک مرکزی اینستاگرام,عبدالناصر همتی بیوگرافی,عبدالناصر همتی بلوکه سپرده,عبدالناصر…
شرایط امروز سخت‌تر از مرداد و شهریور ۹۷ نیست/ ثبات به بازار‌ها باز خواهد گشت

خبرمهم: همتی گفت: وضعیت امروز بازار‌ها در اقتصاد کشورمان حتما سخت‌تر از مرداد و شهریور۹۷ نیست.

عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در جدیدترین پست اینستاگرامی خود نوشت: وضعیت امروز بازارها در اقتصاد کشورمان حتماً سخت تر از مرداد و شهریور۹۷ نیست در آن روزها با شروع و تشدید تحریمهای آمریکا، بازار های ارز، سکه و سایر دارایی ها به شدت به هم ریخت و نرخ دلار در بازار به رقم های بسیار بالا رسید.

 

همتی ادامه داد: ولی، با مدیریت بازارها و تدابیری که به کار گرفته شد، علیرغم تمامی مشکلات در مدت دو سال گذشته، ثبات نسبی بازارها در نرخ های بسیار پایین تر ارز، برقرار و رشد اقتصاد غیرنفتی در اواخر سال ۹۸ مثبت شد.

وی تاکید کرد: این روزها نیز به علت تداوم فشار حداکثری، شیوع کرونا و تعطیلی سه ماهه بسیاری از فعالیت‌ها و کاهش قیمت نفت و سایر فرآورده های نفتی، تهدیدات جدید آمریکا و…انتظارات تورمی را بالا برده است. در روزهای آتی، پیش بینی های بانک مرکزی از تورم یکسال آتی و «تورم هدف»،اعلام خواهدشد.

همتی نوشت: محاسبات وبرآوردهای اداره بررسیهای اقتصادی بانک بسیار کمتر از آن چیزی است که درفضای تبلیغاتی مطرح میشود.همانطور که قبلاً گفتم شرایط دشوار است. لیکن،رونددرحال بهبود بوده و قابل مدیریت و ثبات نیزقابل اعاده است.

رئیس کل بانک مرکزی اضافه کرد: در روزهای اول حضورم در بانک مرکزی اعلام کردم همه داشته های علمی و تجربی خود را برای کنترل اوضاع به کار خواهم بست. امروز نیز با تجربیاتی به مراتب بیشتر از آن روز، اعلام می کنم. با تلاش جدی همکارانم در بانک مرکزی، سیستم بانکی و نیز سایر بخش های مختلف اقتصادی، به حول قوه الهی، ثبات لازم در بازارها برقرار خواهد شد.

این مقام مسئول تاکید کرد: همراهی مردم  و فعالان اقتصادی دربخش های تولید و صادرات این بار نیز، پشتیبان اصلی تلاش خدمتگزارانشان خواهدبود.

شرایط امروز سخت‌تر از مرداد و شهریور ۹۷ نیست/ ثبات به بازار‌ها باز خواهد گشت

/yjc