خبرمهم: رئیس جمهور کوبا با انتقاد از دروغگویی های دولت آمریکا گفت که ایالات متحده در نبرد علیه تروریسم هیچ فعالیتی نمی کند و خود همدست تروریستهاست.جنگ امریکا با تروریسم,نبرد با تروریست,نبرد با تروریسم,
کوبا: دولت آمریکا در نبرد با تروریسم همکاری نمیکند

خبرمهم: رئیس جمهور کوبا با انتقاد از دروغگویی های دولت آمریکا گفت که ایالات متحده در نبرد علیه تروریسم هیچ فعالیتی نمی کند و خود همدست تروریستهاست.

رئیس جمهور کوبا با انتقاد از رویکردهای آمریکا گفت که این ایالات متحده است که در مبارزه با تروریسم همکاری نمیکند و با دیگران در این گونه اقدامات علیه کوبا همدست است.

به نوشته وبگاه «مترو پولیتانا» «میگوئل دیازکانل» رئیس جمهور کوبا  روز جمعه در حساب توییتری خود در رابطه با حمله به سفارت کوبا در پایتخت آمریکا در ماه آوریل (فروردین) نوشت: «کوبا هنوز منتظر نتایج تحقیقات حمله تروریستی به سفارت خود در واشنگتن است. دولت آمریکا رکورد بدبینی را شکسته و از رویکرد سکوت به رویکرد توهین حرکت کرده است.»

به گفته رئیس جمهور کوبا، ایالات متحده دروغ میگوید و توهین میکند، زیرا قادر نیست در این زمینه حقیقت را به کوبا بگوبد.

وزارت امور خارجه آمریکا چهارشنبه گذشته اعلام کرد که کوبا را  مجددا در فهرست کشورهایی که با تلاش های ضد تروریستی ایالات متحده همکاری نمیکنند، قرار میدهد.

آمریکا مدتهاست که کوبا را با بهانه های واهی تحریم کرده است. چندی قبل یک مقام ارشد دولت کوبا در خصوص ادامه روابط دیپلماتیک با آمریکا گفت، تا زمانی‌که واشنگتن تحریم‌های اقتصادی را علیه کوبا حفظ کند، خیلی دشوار است که بتوان درباره پیشرفت در خصوص روابط دوجانبه به طور جدی فکر کرد.

این مقام کوبایی همچنین در زمینه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا گفت که نباید انتظار تغییری در سیاستهای آمریکا داشت.