دبیر ستاد مبارزه با موادمخدر استان تهران از ادامه جمع آوری معتادان متجاهر در این استان خبر داد.جمع آوری معتادان متجاهر در تهران,جمع آوری معتادان متجاهر در مشهد,طرح جمع آوری معتادان متجاهر,
جمع آوری معتادان متجاهر در تهران

دبیر ستاد مبارزه با موادمخدر استان تهران از ادامه جمع آوری معتادان متجاهر در این استان خبر داد.

ب گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، مصطفی هادی‌ زاده دبیر ستاد مبارزه با موادمخدر استان تهران درباره جمع‌آوری معتادین متجاهر اظهار داشت: طرح جمع‌آوری معتادین متجاهر در تهران متوقف نشده و همچنان با تلاش پلیس و نیروهای بهزیستی ادامه دارد.

وی بیان داشت:‌از 9 اردیبهشت که این طرح آغاز شده است تاکنون 1614 معتاد متجاهر از سطح شهر تهران جمع‌آوری شده که 1203 نفر آنها پذیرش و قرنطینه شدند، اما بقیه یا اتباع خارجی بودند که تحویل اردوگاه‌ها برای بازگشت داده شدند و یا افراد زیر هجده سال و یا بالای 60 سال بودند که به سامان ‌سراهای سازمان بهزیستی اعزام شدند.

وی یادآور شد: در بین این افراد و براساس تست‌های انجام شده، یک نفر کرونایی حاد داشته‌ایم که در مراکز درمانی مشخص شده پذیرش شده و تعدادی هم علائم کرونا را داشتند که تحت مراقبت و درمان قرار گرفتند.

دبیر ستاد مبارزه با موادمخدر استان تهران یادآور شد: طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر با همکاری پلیس و سازمان بهزیستی و دیگر دستگاه‌های ذیربط ادامه دارد و کار سخت و دشواری است، چرا که در ماه رمضان با لباس‌های خاص نسبت به جمع‌آوری این افراد اقدام می‌کنند.

هادی ‌زاده گفت: معتادین پس از جمع‌آوری غربالگری می‌شوند و پس از اصلاح و استحمام، تست کرونا از آنها گرفته می‌شود و 14 روز نیز نگهداری خواهند شد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مشکل نگهداری برای این افراد وجود دارد گفت:‌ مشکل نگهداری نداریم و سازمان زندان‌ها همکاری لازم را داشته است و این افراد به مرکز فشافویه منتقل می‌شوند.

وی بیان داشت: در حال حاضر نیز 5 هزار و 632 نفر از معتادین متجاهر در مراکز در حال نگهداری هستند که 9 هزار و 500 نفر نیز ظرفیت خالی داریم. قطعا در صورتی که شیوع بیماری کرونا را نداشتیم، می‌توانستیم معتادین متجاهر را خیلی سریع‌تر جمع‌آوری کنیم.