وزارت دفاع ترکیه خبر از 11 زخمی در حمله بمب در شهر الباب در شمال غربی سوریه داد.ترکیه در سوریه به دنبال چیست,ترکیه در سوریه امروز,ترکیه در سوریه چه می خواهد,عملیات ترکیه در سوریه,ارتش ترکیه در سوریه,جنگ ترکیه در سوریه,هدف ترکیه در سوریه,جنایات ترکیه در سوریه,ترکیه در سوریه چه میکند,چرا ترکیه در سوریه است,ترکیه سوریه ادلب,ترکیه سوریه ایران,ترکیه سوریه اخبار,ترکیه از سوریه چه می خواهد,ترکیه و سوریه امروز,ترکیه و سوریه اخبار,ترکیه در باتلاق سوریه,نقش ترکیه در بحران سوریه,ترکیه به سوریه حمله کرد,ترکیه…
وزارت دفاع ترکیه: 11 کشته در حمله تروریستی در الباب سوریه

 وزارت دفاع ترکیه خبر از 11 زخمی در حمله بمب در شهر الباب در شمال غربی سوریه داد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع ترکیه خبر از زخمی شدن 11 سرباز خود در ارتباط با حمله حزب کارگران کردستان ترکیه و نیروهای خود دفاع کردهای سوریه دانست.

وزارت ارتش ترکیه گفت: "اعضای سازمان تروریستی پ.ک.ک این بار منطقه عملیاتی سپر فرات را هدف قرار داده اند. در نتیجه یک حمله بمب گذاری تروریستی در مرکز الباب، حداقل 11 غیرنظامی زخمی شدند که حال یکی از سربازان وخیم است."

در اوت سال 2016، ارتش ترکیه عملیات سپر فرات را علیه شبه نظامیان گروه تروریستی داعش (گروه ممنوعه در روسیه) آغاز کرد و با مشارکت مخالفان سوریه، چند شهر مرزی را در شمال سوریه و همچنین شهرهای اعزاز و الباب گرفت.

پس از آغاز مجدد درگیری مسلحانه با پ.ک.ک در ترکیه در ژوئیه سال 2015 ، حدود 1000 افسر ارتش و پلیس و همچنین حدود 500 غیرنظامی در نتیجه حملات شورشیان کرد کشته شده اند. براساس اعلام وزارت دفاع ترکیه ، در این دوره ، نیروهای امنیتی بیش از 10 هزار عضو پ.ک.ک را از بین برده اند.

چندی پیش اعلام گردید حالیده تاری رئیس شاخه نظامی زنان حزب کارگران کردستان  در جریان حمله نیروهای مسلح ترکیه علیه نیروهای کرد در شمال عراق کشته شده است.