شاهزاده خانم باسمه بنت سعود از ترس ابتلا به ویروس جدید در زندان، خواهان آزادی شد.باسمه بنت سعود,ترس ابتلا به ویروس,شاهزاده خانم بسمه بن سعود,پادشاه سلمان بن عبدالعزیز آل سعود,
شاهزاده خانم سعودی از کرونا می ترسد

 شاهزاده خانم باسمه بنت سعود از ترس ابتلا به ویروس جدید در زندان، خواهان آزادی شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه دیلی میل، شاهزاده خانم 56 ساله در مارس 2019 در حالی که سعی در رفتن به سوئیس برای معالجه داشت بازداشت شد. پس از آن هیچ اطلاعی از سرنوشت وی تا آوریل 2020 وجود نداشت، سپس با انتشار ویدئویی در توئیتر وی خواهان آزادی از زندان و عفو برای او و دختر 28 ساله خود در ارتباط با ماه مبارک مسلمانان ماه رمضان شد. شاهزاده خانم بسمه بن سعود از عموی خود، پادشاه سلمان بن عبدالعزیز آل سعود شکایت کرد که پس از اولین حکم تجدید نظر، پرونده وی مورد بررسی قرار نگرفت.

منابع این نشریه ادعا می کنند که آنها نمی توانند با شاهزاده خانم یا دخترش در تماس باشند. دختر این شاهزاده به اقوام اطلاع داده است که نوع جدیدی از عفونت کرونا ویروس در زندان آنها ثبت شده است، و مادرش می ترسد که آنها می توانند به کرونا آلوده شوند.

دولت درباره سرنوشت بسمه بن سعود و وضعیت سلامتی وی اظهار نظری نکرده است.

شاهزاده خانم باسمه بنت سعود، 115 مین و آخرین فرزند از خاندان پادشاه سعودی است. وی در انگلستان بزرگ شده است ، در لبنان فارغ التحصیل شد ، از اصلاحات اجتماعی در عربستان سعودی دفاع كرد و از حقوق بشر در عربستان همواره شکایت داشت.