ثروتمندترین مرد جهان چقدر پول دارد؟

خبرمهم: پاندمی کرونا نه تنها کسب درآمد ثروتمندان را متوقف نکرده است بلکه به میزان درآمد آن ها نیز افزوده است به گونه ای که طی ۱۱ هفته‌ای که کرونا در آمریکا جولان می‌دهد، و شرایط زندگی مردم این کشور را سخت‌تر کرده ۱۹ درصد معادل ۵۰۰ میلیارد دلار به ثروت ثروتمندان افزوده شده است.

ادامه مطلب
 راز موفقیت در سیاست؛ مشهدی باش!

برترین‌ها: مشهد جغرافیای ویژه‌ای‌ست، خصوصا در چهار دهه گذشته، وجود بارگاه مطهر امام هشتم شیعیان، مشهد را از دیرباز تبدیل به یک نقطه ثقل کرده و با وقوع انقلاب اسلامی این موقعیت سوق‌الجیشی بیشتر از پیش تقویت شده و مشهد علاوه بر قدرت مذهبی، دارای قدرت اقتصادی و بعد قدرت سیاسی شده. وجود نهادی مثل آستان قدس رضوی در کنار پایگاه مذهبی بی‌همتا، کارخانه تولید سیاست‌مدارانی را برپا کرده که حالا جایگاه‌های قدرتمند سیاسی ایرانی را قبضه کرده‌اند، قالیباف رئیس مجلس شده و بهانه این مطلب همین است.

می دانید چه کسی اولین تریلیونر جهان خواهد شد؟

ممکن است چند سال بعد جف بزوس ، کارآفرین آمریکایی و بنیانگذار آمازون اولین تریلیونر جهان شود. به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه فوربس، اکنون او ثروتمندترین مرد روی کره زمین است.

۴ راهکار برای ترک اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی

خبرمهم: «بسیاری از ما با این که ساعات زیادی از زمان خود را میان اینستاگرام، فیسبوک و توییتر تلف می‌کنیم اما در نهان دوست داریم وقت خود را به شکل مفیدتری می‌گذراندیم. درست مانند فرد معتادی که می‌داند اعتیادش ضرر دارد اما توان دست کشیدن از آن را هم در خود نمی‌بیند. اما هیچ اعتیادی نیست که راه حل نداشته باشد. در ادامه برای رهایی از اعتیاد به شبکه‌ های اجتماعی، چهار راهکار موثر ارائه شده است.

افراد موفق در تعطیلات آخر هفته چه کارهایی را انجام می‌دهند؟

افراد زیادی تعطیلات آخر هفته خود را به تفریح و سرگرمی می پردازند. از سوی دیگر افرادی نیز هستند که این محدوده زمانی را صرف انجام کارهای اداری می کنند. اما افراد موفق در این روزها به چه برنامه ای عمل می کنند؟

جک ما؛ میلیاردری در جنگ با کرونا

برترین‌ها: جک ما، که ثروتمندترین فرد چین است، در ماه مارس در بحبوحه شیوع ویروس کرونا، حساب توییترش را باز کرد. تا کنون تمام توییت‌هایی که کرده مربوط بوده به کمپین بی رقیب او برای تحویل تجهیزات پزشکی به تقریبا تمام کشور‌ها در سراسر جهان. در یکی از اولین پیام‌هایش، جک ما، می‌نویسد: «یک جهان، یک جنگ» و در توییت دیگری می‌گوید: «به اتفاق، ما می‌توانیم این کار را بکنیم.»

ادامه مطلب
بیل گیتس؛ نیکوکار بزرگ یا شوالیه سیاه؟

روزنامه خراسان - رعیت نواز: شاید از همان روزی که جابز عصبانی، گیتس را متهم به سوء استفاده از مکینتاش کرده بود، دیدگاه شوالیه سیاه بودن او درباره گیتس به وجود آمد و این روز‌ها این نگاه‌های دو قطبی به اوج خود رسیده است. عده‌ای بنیان گذار مایکروسافت را نیکوکاری می‌دانند که تمام هم و غمش برطرف کردن مشکلات مردم است و عده‌ای هم او را که این روز‌ها نقش محوری و کلیدی در تولید واکسن کرونا دارد، شوالیه‌ای سیاه می‌دانند که در قالب کمک‌های خیرانه به دنبال منافع اقتصادی و اهداف شوم و سیاسی است.

ادامه مطلب