از دلایل تغییر ناگهانی بوی بدن

وب‌سایت عصر ایران: تغییرات در بوی بدن به طور معمول دلیلی برای نگرانی نیست. این شرایط اغلب در نتیجه تغییرات سبک زندگی، مانند دنبال کردن یک رژیم غذایی جدید یا رژیم ورزشی رخ می‌دهد. با این وجود، تغییر ناگهانی در بوی بدن در برخی موارد می‌تواند نشانه‌ای از یک شرایط سلامت زمینه‌ای باشد.

عوارض شدید کووید-۱۹ در سیگاری‌ها / ترفند صنایع دخانی در بحران کرونا

خبرمهم: رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات کشور، با بیان اینکه مصرف کنندگان دخانیات در معرض خطر شدید عوارض ناشی از ابتلا به ویروس کرونا هستند، در عین حال از ترفند صنایع دخانی برای ترویج سیگارهای الکترونیک با ادعای بی‌خطر بودن آن و جایگزینی مناسب برای سیگارهای معمولی و قلیان در بحران کرونا انتقاد کرد.

بهبودیافتگان کرونا، نه دوباره مبتلا می‌شوند و نه ناقل هستند

خبرمهم: پژوهشگران کره‌ای در جدیدترین فرضیه خود اعلام کرده‌اند وجود ویروس مرده کرونا در بدن بهبودیافتگان باعث می‌شود که آنان دوباره مبتلا نشوند و ناقل نباشند.

توصیه‌هایی برای خوابیدن در چند ثانیه

خبرمهم: مطالعات پزشکی که توسط دکتر دبورا واترسپون در سال ۲۰۱۹ انجام شده نشان می‌دهد شیوه‌هایی برای خوابیدن و زود خوابیدن وجود دارد که با کمی تمرین می‌توان به سرعت بر مشکل بد خوابیدن فائق آمد.

ادامه مطلب
گرمای داخل خودرو کروناویروس را از بین می‌برد

خبرمهم: هرساله با گرم شدن هوا و ایجاد گرمای زیاد داخل خودرو با اتفاقات جانی و مالی بسیاری روبرو هستیم، اما در سال جاری نه‌تنها از گرمای ایجادشده از نور خورشید بر خودرو ناراحت نیستم، بلکه این گرما عاملی در از بین بردن کروناویروس، عامل بیماری کووید-19 شده است.

ادامه مطلب
تفاوت اهدای خون و اهدای پلاسما چیست؟

خبرمهم: مدیرعامل سازمان انتقال خون ضمن ارائه توضیحاتی درخصوص تفاوت میان اهدای خون و اهدای پلاسمای خون، گفت: بهبودیافتگان کرونا باید هرچه سریع‌تر اقدام به اهدای پلاسمای خون خود کنند چراکه سطح پادزهر ضد کووید۱۹ در خونشان روزبروز کمتر می‌شود و نباید فرصت را از دست بدهند.

۴ راهکار برای ترک اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی

خبرمهم: «بسیاری از ما با این که ساعات زیادی از زمان خود را میان اینستاگرام، فیسبوک و توییتر تلف می‌کنیم اما در نهان دوست داریم وقت خود را به شکل مفیدتری می‌گذراندیم. درست مانند فرد معتادی که می‌داند اعتیادش ضرر دارد اما توان دست کشیدن از آن را هم در خود نمی‌بیند. اما هیچ اعتیادی نیست که راه حل نداشته باشد. در ادامه برای رهایی از اعتیاد به شبکه‌ های اجتماعی، چهار راهکار موثر ارائه شده است.

 تست پادتن کرونا ندهید؛ تقریباً بی‌تأثیر است

روزنامه اعتماد: ماه به ماه و هفته به هفته که از آغاز شیوع کرونا می‌گذرد، خبر‌ها و مسائل حول بیماری هم رنگ عوض می‌کنند. اگر زمانی موج کرونا شهروندان را به سمت تهیه الکل و ضدعفونی‌کننده‌های مختلف می‌کشاند و زمانی دیگر همه را به سمت خانه‌نشینی گسیل داشته بود، حالا روزهاست که پای تست آنتی‌بادی یا آزمایش پادتن را سر زبان‌ها انداخته است. آزمایشگاه‌های مختلفی هستند که همین حالا خدمات مربوط به این آزمایش را ارایه می‌دهند. در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی هم گفتگو‌های مربوط به این آزمایش در جریان است، کسانی که می‌گویند اگر جواب این آزمایش مثبت باشد یعنی بدن شما در معرض ویروس کرونای جدید قرار گرفته بوده و پادتن آن را ساخته است. اما در صورت دقیق بودن این پیش‌فرض آیا خیال آزمایش‌دهندگان می‌تواند بابت مصون شدن در برابر کووید ۱۹ راحت باشد؟

 آیا دست دادن منسوخ می‌شود؟

برترین‌ها: دست دادن ممکن است صرفا سلام و تعارف ساده بین غرییه‌هایی باشد که دیگر یکدیگر را نخواهند دید یا ممکن است نتیجه دست دادن معامله‌های میلیارد دلاری باشد. اما مردم دنیا این روز‌ها سعی می‌کنند هنجار‌های هزاران ساله بیولوژیک-اجتماعی خود را نادیده گرفته و از تماس با یکدیگر پرهیز کنند. پرهیز از دست دادن ممکن است بعد از کرونا کنار گذاشته شود، ولی آیا دست دادن جایگزین‌هایی هم دارد؟

چکار کنیم عینکمان موقع پوشیدن ماسک بخار نکند؟

برترین‌ها: در حالی که کارگروه ویژه ویروس کرونا در کاخ سفید رو به انحلال می‌رود، در عرصه‌های علمی گویی «گروه ویژه ماسک» متشکل از متخصصان در حال شکل گیری است تا تئوری توطئه «واکسن بخار ماسک» را دفع کنند. توطئه‌هایی همچون نصب هواکشی محکم روی صورت و مسدود کردن راه خروج هوا از اطراف آن.

کروناییسم و پیامدهای روانی و اجتماعی اش

خبرمهم: می توان انتظار داشت که کرونا بر حوزه های مختلف ادبی و هنری مانند ادبیات، سینما و سایر هنرها هم تاثیر بگذارد و شاهد ظهور سبک ها و مکاتبی از جنس "کروناییسم" و منتظر سرایش اشعار کرونایی، تولید فیلم های کرونایی‌، خلق نقاشی های کرونایی و... باشیم.

ادامه مطلب
آزمایش واکسن کرونا روی انسان در آمریکا آغاز شد

خبرمهم: شرکت "پی فایزر"(Pfizer) آمریکا و "بایو ان تک"(BioNTech) آلمان با همکاری یکدیگر آزمایش واکسن تولیدشده توسط خودشان بر روی انسان‌ها را در آمریکا آغاز کردند.

تاثیر تنوع ژنتیکی بر خواب انسان

 پژوهشگران "دانشگاه کُپنهاگ" (University of Copenhagen) در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند تغییرات ژنتیکی در یک "کانال آب پاک کننده مغز" (brain-cleansing water channel) بر خواب انسان تأثیر می‌گذارد.