خبر خوب وزیر آموزش و پرورش برای دانش‌آموزانی که تبلت ندارند | مدارس کشور به اینترنت متصل می‌شوند

خبرمهم: وزیر آموزش و پرورش ضمن بیان اینکه وزارت ارتباطات متعهد است تا ابتدای شهریورماه تمامی مدارس کشور را به شبکه اینترنت متصل کند، از یک خبر خوب برای دانش آموزانی که تبلت ندارند سخن گفت.

تهدید به توقف پخش ماهواره‌ای «آی‌فیلم»/دردسر بدهی ارزی ادامه دارد

خبرمهم: دو ماهواره گالکسی ۱۹ و پاک‌ست به کانال انگلیسی شبکه «آی‌فیلم» هشدار داده‌اند برای جلوگیری از قطعی آن تا جمعه ۱۹ ژوئن (۳۰ خرداد) بدهی خود را به این ماهواره‌ها پرداخت کند.

مدیر مسئول روزنامه همشهری مجرم شناخته شد

خبرمهم: سخنگوی هیات منصفه دادگاه مطبوعات گفت: مدیر مسئول روزنامه همشهری به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی به اتفاق آرا مجرم شناخته شد و به اتفاق آرا مستحق تخفیف دانسته نشد.

چرا کیفرخواست پروانه سلحشوری ابتدا در یک خبرگزاری منتشر شد؟

خبرمهم: نماینده مردم تهران در مجلس دهم، در رابطه با «مجرم شناختن خود در دادسرای فرهنگ و رسانه» گفت: با تماس یکی از خبرنگاران متوجه شدم یک خبرگزاری چنین خبری را منتشر کرده و برایم کیفرخواست صادر شده است، اصلا در جریان نبودم. مشخص نیست این خبرگزاری قوه قضائیه است، قوه مجریه است و یا چه کاره است؟!

لغو مجوز ۷ مدرسه گران‌فروش/ اعلام سقف و کف شهریه‌های مدارس

خبرمهم: رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش میزان افزایش شهریه مصوب و فوق برنامه آموزشی مدارس غیردولتی امسال را اعلام کرد و گفت: سقف افزایش شهریه ۳۰ درصد و حداقل میزان افزایش شهریه ۱۵ درصد است.

آگهی‌های جدید آموزشی در فضای مجازی/ دانشجوها «همیار تقلب» استخدام می‌کنند

خبرمهم: این روزها آگهی‌های همیار و کمک برای حضور در امتحانات آنلاین، به لیست متعدد خدمات غیرمعمول اضافه شده است. خدمت جدیدی که در آن دانشجویی برای ساعت امتحان آنلاین، دانشجوی دیگری را به کمک می‌گیرد و قیمت این خدمت هم توافقی تعیین می‌شود.

احتمال بازگشایی مدارس در اواخر تابستان بررسی می‌شود

خبرمهم: معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی معتقد است که در صورت بهبود شرایط و کاهش آمار مبتلایان به کرونا می‌توان شرایط بازگشایی مدارس در اواخر تابستان را با توجه به احتمال شیوع کرونا به همراه آنفلوآنزا در پاییز و تعطیلی مدارس بررسی کرد

کرونا مافیای کنکور را فلج کرد/ گزارش از تأثیر شیوع بیماری کووید ۱۹ بر فعالیت آموزشگاه‌های کنکور

خبرمهم: آموزشگاه‌های کنکور هم از تأثیر کرونا در امان نماندند. همان روزهای اول شیوع این بیماری هیچ‌کس فکرش را نمی‌کرد که آشفته بازار کلاس‌های کنکور هم تحت تأثیر کرونا راه و روشش تغییر کند.

لیست بلند بالای ممنوع التصویری و مهاجرتی های صداوسیما؛ چرا تلویزیون سرمایه های خود را دوست ندارد؟

خبرمهم: ممنوع التصویری در صدا و سیما ماجرای جدیدی نیست بلکه آفتی است که سال های سال است دامن گیر چهره های مردمی در صدا و سیما شده است. در یک سال اخیر ما با ممنوع التصویری و حتی مهاجرت خیلی از این چهره های مردمی مواجه بودیم که از جمله آن ها می توان به عادل فردوسی پور اشاره کرد. این در حالی است که به تازگی محمدرضا حیاتی مجری و گوینده با سابقه صدا و سیما نیز از ممنوع التصویری اش در رسانه ملی خبر داده است، سوال این جاست که چرا رسانه ملی سرمایه های خود را دوست ندارد و آن ها را راحت از دست می دهد؟

محمدرضا حیاتی از سازش با کرونا و ممنوع‌الکاری می‌گوید

خبرمهم: محمدرضا حیاتی که در روزهای اخیر مطالبی درباره ممنوع‌الکاری‌اش در تلویزیون عنوان می‌شود، این اتفاق را موقتی خواند و گفت: من مشکلی با کسی ندارم و ان‌شاءالله این مشکل هم موقتی است. او در اظهار نظری درباره گذراندن روزهای کرونایی هم چنین گفت: باید با خیلی از مسائل روز کنار آمد. با مسائل دائمی هم باید کنار آمد؛ همان‌طور که می‌گویند با کرونا باید کنار آمد با خیلی از مسائل دیگر که دائمی است هم باید کنار آمد.

امکان لغو امتحانات حضوری دانشجویان/تاکید وزیر علوم برای آغاز سال تحصیلی از مهر

خبرمهم: مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم با تاکید بر اینکه امکان لغو امتحانات حضوری دانشجویان وجود دارد، گفت: وزیر علوم تاکید دارند ترم تحصیلی دانشجویان جدیدالورود از مهر ماه شروع شود و بنای وزارت علوم شروع آموزش‌ها از مهر خواهد بود.

حیاتی: تماس گرفتند و گفتند فعلا به تلویزیون نیایید!

خبرمهم: «محمدرضا حیاتی»، گوینده‌ی خبر صداوسیما می‌گوید: [پس از اظهارات درباره‌ی ارادت به ابی] تماس گرفتند گفتند فعلا نیایید.‌ من هم گفتم چشم. عرض کردم من که بازنشسته شدم و همان موقع هم قبل از دستور شما تقاضا کردم اگر امکان دارد دیگر نباشم. اگرچه مردم و صداوسیما را دوست دارم و دو سوم عمرم را در صداوسیما گذرانده‌ام.

سناریوهای مختلف برای آغاز سال تحصیلی پیش بینی شود

خبرمهم: وزیر آموزش و پرورش در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها اظهار کرد: شورای عالی آموزش و پرورش برای زیست بوم جدید مقرارت جدید وضع کند.

زمان بازگشایی سینما‌ها اعلام شد

خبرمهم: ستاد ملی مقابله با کرونا با بازگشایی آموزشگاه‌های قرآنی، هنری، ادبی و سینمایی از ۲۴ خرداد و بازگشایی سینما‌ها و سالن‌های هنری (برای فعالیت‌های نمایشی و موسیقی) از اول تیر ماه سال‌جاری موافقت کرد.