۲ زن جنجالی تایلندی را بشناسید/ معشوقه مطرود و جاه‌طلب پادشاه کیست؟ / همه چیز درباره ملکه نظامی و مرموز تایلند

خبرمهم: پادشاهی واجیر الونگکورن با حواشی روبرو بود که بخشی از این جنجال‌ها به خاطر اتفاقی است که در داخل زندگی شاه تایلند افتاده است. اتفاقی که چند ماه قبل در مورد معشوقه رسمی و همسرش افتاد.

دیکتاتورها شام چه می‌خورند!

خبرمهم: یک نویسنده لهستانی در کتابی تحت عنوان یک دیکتاتور چه می‌خورد؟ به عادات غذایی برخی سیاستمداران از جمله فیدل کاسترو و صدام از دید سرآشپزهای آن‌ها پرداخته است.

 داوود منشی‌زاده؛ تنها ایرانی عضو حزب نازی

روزنامه خراسان - جواد نوائیان رودسری: گستره خانواده منشی‌زاده خیلی عریض و طویل نیست و اگر بنا باشد تاریخچه آن را بررسی کنیم، فقط دو نسل آن قابل بررسی است! میرزا ابراهیم‌خان منشی‌زاده، پدر خانواده، اصالتاً از اهالی ایروان بود و بعد از مهاجرت به ایران، در دارالفنون تحصیل کرد و وارد شغل نظامی‌گری شد. مشهور است که مخالفان، پدرش را مسموم کردند و به قتل رساندند. ابراهیم‌خان که در سر هوای ریاست داشت، در عصر مشروطه راه به جایی نبرد و کمیته مجازات را ساخت و افتاد به جان سیاستمدارانی که به او پول نمی‌دادند؛ ادعایش هم حذف بدخواهان وطن بود! بعد‌ها وی را در دوره وثوق‌الدوله بازداشت کردند و به امر او، هنگام فرستادن به تبعید، به زندگی‌اش خاتمه دادند؛ اما ماجرای پسر ابراهیم‌خان از عجایب امور است. داوود که ظاهراً پسر ارشد مؤسس کمیته مجازات بود، سر از آلمان درآورد و مفتون نازی‌ها و «اس. اس» شد! در ادامه به فراز‌های کمتر شنیده شده زندگی او می‌پردازیم.

دلایلی که در طول تاریخ المپیک، جام‌جهانی و … را به تعطیلی کشاند

خبرمهم: کرونا علاوه بر تاثیر روی سلامت و سبک زندگی مردم دنیا، آثار دیگری بر اقتصاد و سیاست و حتی ورزش هم داشته است. یکی از این تاثیرات، لغو برگزاری مسابقات ورزشی در دنیاست.

نتایج یک تحقیق: یک پنجم زنان مهاجرآفریقایی پس از ورود به فرانسه خشونت جنسی را تجربه کرده‌اند

موسسه ملی مطالعات جمعیت شناسی فرانسه «ایند»، (INED) در آخرین گزارش خود، نتایج تحقیق درباره میزان خشونت علیه زنان مهاجر آفریقایی پس از مهاجرت به فرانسه را منتشر کرده است. طبق این تحقیق یک پنجم زنان مهاجر آفریقایی مصاحبه شونده در مطالعات گفته‌اند که پس از ورود به خاک فرانسه قربانی خشونت‌های جنسی شده‌اند.

 شناور کنارک را چقدر می‌شناختید؟

برترین‌ها: خبر به اندازه کافی شوکه کننده است که شاید باعث شود نگاهی دقیق به جزئیات ماجرا نداشته باشید. صبح امروز منابع رسمی شلیک موشک ناو جماران به ناوچه کنارک را تایید کردند و همچنان شاهد انتشار اطلاعات بیشتری از این موضوع هستیم.

با این حال بهتر است در چنین موقعیتی بیشتر با کنارک آشنا شویم که منابع خبری برای معرفی آن از عنوان ناوچه استفاده می‌کنند. با نگاهی به پایگاه‌های اطلاعاتی متوجه می‌شویم که «کنارک» در اصل یک شناور گشتی است. شناوری که البته طی سال‌ها فعالیت در نیروی دریایی، شاهد تغییرات مختلفی بوده و از زمان تولید تا کنون به قابلیت‌ها و امکانات آن افزوده شده.

ادامه مطلب
۴ راهکار برای ترک اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی

خبرمهم: «بسیاری از ما با این که ساعات زیادی از زمان خود را میان اینستاگرام، فیسبوک و توییتر تلف می‌کنیم اما در نهان دوست داریم وقت خود را به شکل مفیدتری می‌گذراندیم. درست مانند فرد معتادی که می‌داند اعتیادش ضرر دارد اما توان دست کشیدن از آن را هم در خود نمی‌بیند. اما هیچ اعتیادی نیست که راه حل نداشته باشد. در ادامه برای رهایی از اعتیاد به شبکه‌ های اجتماعی، چهار راهکار موثر ارائه شده است.

 حقایق و قوانین عجیب کشور ترکمنستان؛ کره شمالی ثانی

برترین‌ها: وقتی به شما بگویند کشوری با محدودیت بسیار زیاد اولین کشوری که به ذهنتان می‌آید کره شمالی است. ولی در ادامه شما را با کشوری در همسایگی شمالی ایران قرارداد با قوانین بسیار عجیب آشنا می‌کنیم. پرویز پرتوکیا در رشته‌توئیتی اطلاعات جالبی در مورد حکومت مستبد ترکمنستان آورده که در ادامه با هم می‌خوانیم.

چکار کنیم عینکمان موقع پوشیدن ماسک بخار نکند؟

برترین‌ها: در حالی که کارگروه ویژه ویروس کرونا در کاخ سفید رو به انحلال می‌رود، در عرصه‌های علمی گویی «گروه ویژه ماسک» متشکل از متخصصان در حال شکل گیری است تا تئوری توطئه «واکسن بخار ماسک» را دفع کنند. توطئه‌هایی همچون نصب هواکشی محکم روی صورت و مسدود کردن راه خروج هوا از اطراف آن.