جزئیات عملیات مشترک ایران و کویت برای یافتن مفقودین شناور بهبهان

خبرمهم: مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: دیروز (۲۹ خرداد) با هماهنگی سیاسی انجام شده از سوی وزارت امور خارجه و بر اساس هماهنگی‌های عملیاتی سازمان بنادر و دریانوردی با مرکز جستجو و نجات دریایی کشورکویت عملیات مشترک هوایی و دریایی دو کشور برای جستجوی دو دریانورد مفقود شده سانحه غرق شدن شناور بهبهان آغاز شد.

انتقاد علم الهدی از دوچرخه سواری عمومی بانوان

خبرمهم: امام‌جمعه مشهد گفت: این وظیفه شهرداری است فضایی را فراهم کند که تمام امکانات آماده باشد تا دور از نگاه مردها، خواهران دوچرخه‌سواری کنند، تفریح کنند و نشاط و ورزش جوانی داشته باشند.

نقش بی بدیل رهبری در حمایت از سیاست‌‌های وزارت بهداشت در مقابله با کرونا

خبرمهم: وزیر بهداشت با بیان اینکه مقام معظم رهبری در ابعاد مختلف کرونا، نقش ارزنده و بی بدیلی داشتند، گفت: یکی از زیباترین فرمایشات ایشان همین است که فرمودند، اگر می‌‌خواهیم برای آینده نظام سلامت سرمایه گذاری کنیم، باید زیرساخت‌‌های شبکه را توسعه دهیم.

فرمانده‌ای که برای سرش ۱۰۰ میلیون تومان جایزه تعیین شده بود + عکس

خبرمهم: امیرسرلشکر حسنی سعدی نظرش را درباره شهید علیاری این‌گونه بیان می‌کند: «شهید علیاری، امیری سرافراز، فرمانده‌ای هوشیار، بیدار، مدیر، مدبر، دلسوز و پا در رکاب ارتش جمهوری اسلام بود.»

قتل‌های اخیر نیازمند ریشه‌یابی فرهنگی است

خبرمهم: یک وکیل دادگستری درباره قتل های اخیر گفت: ما نیازمند یک گفت و گوی دسته جمعی میان کارشناسان، جرم شناسان، جامعه شناسان، روانشناسان و متخصصین رسانه ای هستیم که با هم در جهت تبیین یک فرهنگ صحیح که در آن موضوعات بررسی و منطق به جای خشونت حاکم شود، بکوشند.

افزایش جدی آمار بستری و مرگ ناشی از کرونا در البرز

خبرمهم: معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز با بیان اینکه طی روزهای اخیر آمار بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا در استان افزایش داشت، اعلام کرد: استان البرز وارد پیک دوم بیماری شده است.

گشاده‌دستی در تنگدستی!/ریخت‌وپاش یارانه به ایستگاه پایانی می‌رسد؟

خبرمهم: دستگاه‌های اجرایی براساس ابلاغیه جدید دولت بار دیگر مکلف به حذف یارانه نقدی سه دهک بالای درآمدی شده‌اند؛ تکلیفی که در بودجه سنواتی دو سال اخیر هم وجود داشت اما عملیاتی نشد.

دستور رییس جمهور برای اصلاح شرط سنی وام ازدواج

خبرمهم: دکتر روحانی در پی درخواست وزیر ورزش و جوانان جهت اصلاح ضوابط سنی برای اعطای وام ازدواج، به معاون اول رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور دستور رسیدگی و اصلاح قانون داد.

برنامه‌های حمایتی دولت برای مستأجران

سخنگوی دولت، روز گذشته سیاست‌های دولت برای مهار قیمت و مدیریت بازار مسکن را تشریح کرد؛ سیاست‌هایی که هم شامل حمایت از مستأجران و هم تولید و عرضه مسکن برای گروه‌ها و اقشار متقاضی مسکن می‌شود. علی ربیعی که در نشست خبری هفتگی سخن می‌گفت، این را هم اضافه کرد که برنامه کوتاه مدت حمایتی از مستأجران هنوز نهایی نشده است، اما اقدامات و سیاست‌ها برای تأمین مسکن گروه‌های کم درآمد از طریق تفاهم میان وزارت راه و شهرسازی و وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مختلف در دستور کار قرار دارد.
به گزارش «ایران» سخنگوی دولت در کنار این توضیحات، در پاسخ به این سؤال یا ادعا که «دولت در ۷ سال گذشته تقریباً هیچ کاری نکرده یا دستاوردهای دولت پوچ بوده است» تأکید کرد که نه تنها در نقد باید جانب انصاف را رعایت کرد، بلکه باید شاخص تعیین‌کننده‌ای به‌نام تحریم و ترامپ را هم درنظر گرفت. او با تکیه بر آمارهای اقتصادی نشان دهنده ثبات اقتصادی کشور تا پیش از آغاز تحریم‌های جدید، تأکید کرد که حتی در شرایط فعلی هم اگر این دولت نبود، قطعاً وضعیت از این هم بدتر می‌شد.

علت شرایط امروز کشور را هم بگویید

روز گذشته خبرنگاری درباره شرایط امروز اقتصادی کشور پرسید و این ادعا را طرح کرد که «هفت سال اقدامات دولت پوچ بوده یا رئیس جمهوری صرفاً به تماس‌های تلفنی با وزرا بسنده می‌کند.» ربیعی در پاسخ با بیان اینکه نقد باید منصفانه باشد و همه ابعاد موضوع را در بر گیرد، اظهارکرد: درباره عملکرد ۷ سال گذشته آمار و اطلاعات اقتصادی و اجتماعی و وجدان جمعی جامعه گواه است، کما اینکه سال ۹۲ به‌عنوان سال آغاز به کار دولت، میزان تورم و رشد منفی اقتصادی مشخص بود و بیش از ۶۰ درصد کسری رشد داشتیم یا قدرت خرید کارگران و بازنشستگان نزولی و اقتصاد کشور کوچک شده بود، در حالی که درآمدهای ۷۰۰ میلیاردی نفتی را هم هیچ‌گاه نداشتیم.
سخنگوی دولت با اشاره به اینکه آن تورم و نرخ رشد منفی اقتصادی درحالی بود که با این تحریم‌های ترامپ و فقدان درآمدهای نفتی رو به رو نبودیم، افزود: در ۵۵ ماه نخست دولت، تورم تک رقمی شد و متوسط رشد قابل قبولی را تجربه کردیم، در بازار ارز ثبات داشتیم، بازاراقتصادی قابل پیش‌بینی بود، با کسر خروجی‌ها، اشتغال ما به‌طور میانگین بالای ۴۵۰ هزار نفر بود. امروز همه از شرایط سخت سخن می‌گویند، اما درباره نقش عامل تحریم و کاهش درآمدهای ارزی چیزی نمی‌گویند یا به تأمین کالاهای اساسی در همین شرایط اشاره نمی‌کنند.
او با بیان اینکه با توجه به همین شرایط در سال ۹۸ رشد اقتصادی بدون نفت مثبت و در بودجه سال ۹۹ هم رشد خواهیم کرد، گفت: البته ما با پدیده کرونا هم روبه‌رو شدیم که بر اقتصاد تحریم زده ما تأثیر داشت؛ آیا دولت در مدیریت کرونا نمره قابل قبولی نگرفت؟ سیاستی که باید هم از جان انسان‌ها در برابر ویروس و هم در برابر فقر و بیکاری محافظت کند. حال نمی‌خواهم در مورد سازهای ناکوک و فشارهای داخلی چیزی بگویم، آنها هم بی‌نظیر بودند.

برنامه‌های حمایتی برای مستأجران

سخنگوی دولت در پاسخ به سؤالی درباره سیاست‌های دولت برای مدیریت بازار مسکن، از مسئولیت معاون اول رئیس جمهوری برای تشکیل کارگروهی باهدف ساماندهی کنترل قیمت و تصمیم‌گیری در مورد سیاست‌های تشویق تولید مسکن و رفع موانع تولید آن خبرداد و گفت: در کوتاه مدت نیز درباره مستأجران برنامه حمایتی در دستور کار خواهیم داشت که در صورت نهایی شدن جزئیات آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.
دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهوری همچنین درباره سیاست‌های پولی دولت در بازار مسکن، از افزایش ۱۹ درصدی تسهیلات پرداختی بانک‌ها برای ساخت و ساز خبرداد و افزود: تسهیل در اجرای طرح‌های گسترده مسکن ملی یا مسکن اول با انتقال تسهیلات به متقاضیان در چارچوب بازار عرضه از جمله برنامه‌های مؤثر بوده که در کنترل قیمت دنبال خواهد شد.

پیک کرونا، فقط در چند استان

سخنگوی دولت در پاسخ به سؤالی درباره علت افزایش مبتلایان و جانباختگان به کرونا، آغاز موج یا پیک دوم کرونا در سراسر کشور را رد کرد و گفت: ما در شرایط فعلی در چند استان به پیک رسیده‌ایم و این به معنای این نیست که ما پیک جدیدی داشته باشیم. استان‌هایی که وارد پیک نشده بودند اکنون وارد پیک شدند. نباید اشتباه محاسبات صورت بگیرد و این طور تعبیر شود که ما وارد مرحله جدیدی از پیک شدیم.ربیعی افزود: اکنون در استان‌های خوزستان، هرمزگان، لرستان، کردستان، بوشهر، آذربایجان غربی و کرمانشاه وارد مراحلی از پیک شده‌ایم. در بسیاری از استان‌ها هم استانداران و همکاران در نظام سلامت به نحوی عمل کردند که تجهیزات ما بر شیوع کرونا غلبه کرد.

امریکا درحال حرکت به سمت دشمنی ابدی با ایران

ربیعی درباره تلاش جمهوریخواهان برای ارائه طرحی با هدف اعمال تحریم‌های گسترده علیه ایران این طرح را نوعی خودزنی دانست و یادآور شد: این اقدام را نشانه دیگری از تلاش‌های تندروهای امریکایی می‌دانیم که می‌خواهند خصومت با جمهوری اسلامی ایران را ابدی و برگشت‌ناپذیر کنند و تمام روزنه‌های دیپلماسی را ببندند. پیامد این اقدامات برعهده امریکا است.ربیعی درباره سیاست‌های امریکا در قبال ایران نیز گفت: نتایج انتخابات امریکا تأثیری بر سیاست‌های اصولی ما در برابر امریکا ندارد و ما برای بهره‌گیری از دیپلماسی‌مان منتظر تغییر دولت‌ها و ریاست جمهوری در امریکا نیستیم.

کره‌جنوبی منابع ایران را آزاد کند

سخنگوی دولت درباره پول‌های بلوکه شده ایران در کره‌جنوبی نیز با بیان اینکه این پول‌ها در حساب‌های بانک مرکزی است و ناشی از صادرات نفت و میعانات گازی به کره‌جنوبی بوده است، اظهارکرد: این منابع مربوط به صادرات نفتی است که با مجوز و معافیت ارائه شده از سوی امریکا به کره جنوبی انجام شده است، همچنین با‌وجود اینکه استفاده از منابع ارزی برای واردات کالاهای اساسی مانند دارو بوده است، اما به دلایل نامعلومی احساس می‌کنیم دولت کره جنوبی همکاری‌های لازم را انجام نمی‌دهد.
او با اشاره به اینکه بانک مرکزی از سال ۹۷ تاکنون از طریق سیاسی، حقوقی و نهادهای مختلف و هماهنگی وزارت خارجه دائماً این موضوع را پیگیری می‌کند، ابراز امیدواری کرد دولت کره جنوبی هرچه سریعتر منابع را آزاد کند، چراکه قطعاً این رفتار برای همه ما غیرقابل قبول است و در چشم‌انداز روابط دوجانبه و همکاری‌های آتی ما هم قطعاً تأثیر خواهد داشت.
ربیعی در پاسخ به سؤالی درباره کارگری که در یکی از بخش‌های پیمانکاری نفتی خودکشی کرد نیز ضمن ابراز همدردی با خانواده این کارگر، خواستار خودداری از پیشداوری یا قضاوت در این باره شد و گفت: در این مورد خاص خواستار تحقیقاتی شدیم و گزارش‌های آن برای من و همچنین دولت ارسال شد و در مورد خاص عوامل فردی و روانشناختی بیش از هر عامل دیگری مؤثر بوده است. در این دوران سخت کنونی نیازمند امید به آینده هستیم و روی تاب‌آوری اجتماعی کار کنیم، وظیفه داریم در عبور از تحریم‌ها و کرونا به جامعه نشاط بدهیم تا با افزایش حمایت‌های اجتماعی بتوانیم از این دوران عبور کنیم./ایران

 

 

.

۵ کشور رکورددار تورم در جهان را بشناسید

خبرمهم: تورم یکی از سخت ترین موانع رشد و پیشرفت جوامع در طول تاریخ بوده است چرا که این پدیده بر روی تمام جنبه های زندگی افراد تاثیر گذار است و در حال حاضر تعداد کشورهایی که با این پدیده مواجه شده اند کم نیستند.

کنترل کرونا بدون توسل به روش‌های قهری دستاوردی درخشان است

خبرمهم: در جلسه امروز کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا که به ریاست حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی تشکیل شد، آخرین وضعیت روند مبارزه با این ویروس فراگیر و ناشناخته جهانی در کشور بررسی شد.

آمار جهانی همه‌گیری کووید-۱۹/ بیش از ۱۳ هزار ابتلای جدید روزانه در جهان

خبرمهم: روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

فاصله‌گذاری اجتماعی حداقل تا پایان سال رعایت شود

خبرمهم: رییس شبکه بیماری‌های ویروسی ایران با شکننده خواندن وضعیت کشور در برابر شیوع کرونا به ویژه در صورت عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی گفت:‌ با توجه به شرایط موجود به مردم توصیه می‌شود فاصله‌گذاری اجتماعی را حداقل تا پایان سال به طور کامل رعایت کنند.

ادامه مطلب
عبور شمار قربانیان کرونا در کشور از مرز ۹۰۰۰ تن / ۵ استان همچنان در وضعیت قرمز

خبرمهم: سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۲۵۹۶ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور خبر داد و گفت: متاسفانه مجموع جانباختگان این بیماری در کشور به ۹۲۷۲ نفر رسید.

روحانی:دولت در کنار خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران است

خبرمهم: رئیس جمهور در پی گزارش آقای سعید اوحدی معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از خدمات این بنیاد به خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران بویژه در شرایط اقتصادی کنونی و همچنین ظرفیت‌های اقتصادی بنیاد شهید و راهکارهای افزایش این ظرفیت‌ها در جهت خدمت‌رسانی به جامعه هدف این بنیاد ، تاکید کرد که کشور مدیون ایثارگری‌های خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران است و همه تلاش‌ها در دولت و بویژه بنیاد شهید، باید بر ماموریت ذاتی خود که خدمت به این عزیزان است، متمرکز شود.

ادامه مطلب
بازررسی‌های فنی آژانس نباید سیاسی شود

خبرمهم: سخنگوی دولت با اعلام اینکه « همواره آماده بودیم بر اساس توافقات مقرر پیشین دسترسی‌های مجدد را برای بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی فراهم کنیم» گفت: بازررسی‌های فنی نباید سیاسی شود.

ادامه مطلب
دونالد ترامپ عامل شیوع کرونا می‌شود؟

خبرمهم: یکی از مهم‌ترین اپیدمیست‌های آمریکا نسبت به بی‌تفاوتی درباره شیوع ویروس کرونا در آمریکا هشدار داد و اعلام کرد یکی از خطراتی که این کشور را در این زمینه تهدید می‌کند برنامه‌های انتخاباتی دونالد ترامپ است.

ادامه مطلب
تاثیر کرونا بر الگوی مصرف موادمخدر و کشفیات آن در ایران

خبرمهم: معاون اجتماعی موسسه کادراس با بیان اینکه محدویت‌های مرزی و هوایی اعمال شده در کشورها روند عرضه مواد را کند و تقاضا را افزایش داده و موجب افزایش قیمت بسیاری از مواد شده است، گفت: در ایران به دلیل محدودیت در قاچاق تریاک و افزایش قیمت آن، برخی مصرف‌کنندگان از تریاک روی به مصرف هروئین آورده‌اند که هم ارزان‌تر است و همه قدرت نشئگی بالاتری دارد.

ادامه مطلب
آمار جهانی همه‌گیری کووید-۱۹/ بیشترین شمار مبتلایان جدید در پاکستان و مکزیک

خبرمهم: روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ادامه مطلب
تهرانی‌ها مراقب مصرف آب باشند

خبرمهم: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: مصرف آب تهران روند صعودی داشته و اکنون تمام تاسیسات آبی تهران با تمام ظرفیت مشغول به کار هستند. لازم است که مشترکان به این موضوع توجه داشته باشند.

ابتلای ۱۲۰ نفر به کرونا در یک مراسم عروسی

خبرمهم: معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه در برخی استان‌ها که به ویژه خصوصیات محلی قوی‌تری دارند برخی مراسم، عروسی‌ها و عزاداری‌ها برگزار می‌شود و گزارشی داشتیم که فقط ۱۲۰ نفر در یک مراسم عروسی به کرونا مبتلا شده‌اند گفت: از دادستان‌ها می‌خواهیم که در این زمینه اقدام کنند؛ کما اینکه در برخی استان‌ها این اقدام انجام شده است.

ادامه مطلب
غفلت مرگبار

خبرمهم: این روزها مردم گمان می‌کنند همه‌گیری کرونا تمام شده‌ است و با نگاهی به سطح جامعه شاهد هستیم بیشتر شهروندان رعایت اصل فاصله‌گذاری اجتماعی را کنار گذاشته‌اند و خیلی‌ها حتی دیگر ماسک هم نمی‌زنند. در این شرایط، بیماری نیز بین این افراد سریع‌تر منتقل می‌شود و هر چه سرعت انتقال بیماری بیشتر شود، موارد بستری افزایش می‌یابد.

ادامه مطلب
ایلام به وضعیت قرمز کرونا بازگشت

خبرمهم: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با اعلام ورود موج رو به افزایش مبتلایان به کرونا ویروس در ایلام گفت: وضعیت مبتلایان به کرونا ویروس در استان حاد و ضرورت دارد اعمال محدودیت‌ها به اجرا در آید.

ادامه مطلب
افزایش سقط‌ جنین از ترس کرونا

خبرمهم: در شرایطی که کارشناسان از کاهش آمار ازدواج و فرزندآوری ابراز نگرانی شدید می‌کنند و آن را زنگ خطری برای آینده نه چندان دور هرم جمعیتی ایران می‌دانند، این روزها آمار سقط جنین نیز در کشور با افزایش چشمگیری همراه بوده است؛ اتفاقی که به باور بسیاری از کارشناسان به‌دلیل ترس خانواده‌ها از شیوع کرونا و آینده نامعلوم‌شان است.

ادامه مطلب