چگونه وزنه‌برداران در سالن‌های تمرین، از کرونا در امان باشند؟

خبرمهم: کنفدراسیون وزنه برداری آسیا برای حفظ سلامتی وزنه برداران در حین تمرین، نکاتی را اعلام کرده است و با رعایت آنها احتمال ابتلا به ویروس کرونا در باشگاه ها و سالن‌های تمرین به حداقل می رسد.

راهکارهای جلوگیری از ابتلای ورزشکاران به بیماری‌های عفونی/ نکات مهم برای بازگشت به ورزش

خبرمهم: یک عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس در ارتباط با نکات مهم مورد توجه توسط ورزشکاران برای جلوگیری از ابتلا به بیماری­‌های عفونی و مسائل مهم به منظور بازگشت ورزش در صورت ابتلا به بیماری‌های تنفسی و عفونت‌های گوارشی توضیح داد.

ماسک‌های “سوپاپ‌دار” برای جمعیت عادی نیست

خبرمهم: سخنگوی وزارت بهداشت ضمن اشاره به تفاوت ماسک‌های "سوپاپ‌دار" با ماسک‌های "فیلتردار"، تاکید کرد که این ماسک‌ها (سوپاپ‌دار) برای جمعیت عادی نیست و ریسک انتقال ویروس از مصرف کننده مبتلا را افزایش می‌دهد.

داروی توصیه ترامپ مرگ‌ومیر ناشی از کرونا را افزایش می‌دهد

خبرمهم: بنابر یک تحقیق جهانی، داروی ضد مالاریای «هیدروکسی‌کلروکین» که ترامپ آن را در هر فرصتی تبلیغ و می‌گوید مصرف می‌کند، با افزایش تلفات کرونا و مشکلات قلبی در بیماران مبتلا به این ویروس مرتبط است.

آیا اختلالات تیروئید ریسک ابتلا به کروناویروس را افزایش می‌دهد؟

خبرمهم: یک فوق تخصص غدد و متابولیسم بالغین با تاکید بر اینکه بیماران تیروئیدی جزو گروه نقص ایمنی محسوب نمی‌شوند، گفت: داروهای تیروئید به هیچ عنوان باعث تضعیف سیستم ایمنی نمی‌شود، بنابراین بیماران با خیال راحت داروهای خود را به طور منظم مصرف کنند.

تقویت سیستم ایمنی بدن با نوشیدن آب

خبرمهم: با افزایش شمار موارد ابتلا به کرونا در سراسر جهان، تقویت سیستم ایمنی و مراقبت از خود بسیار مهم است. رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، رعایت بهداشت و حتی‌الامکان در خانه ماندن مطمئن‌ترین راه‌ برای محافظت از خود در برابر ابتلا به این ویروس کشنده است.

بیماران سرطانی جزو گروه‌های پرخطر ابتلا به کرونا

خبرمهم: استاد مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه پوترای مالزی گفت: کرونا همانطور که چالش جدیدی برای کل دنیا بود، مشکلات بیشتری برای بیماران سرطانی ایجاد کرد و این بیماران جزو گره های پرخطر ابتلا به ویروس کرونا هستند.

در روزهای کرونایی به دندانپزشک مراجعه کنیم؟

خبرمهم: یک دندانپزشک، با بیان اینکه مشکلات حاد لثه درد شدید و آبسه های دندانی و ریشه ای تورم، تب و درد شدید دندانی ایجاد می کند، متذکر شد: کلینیک ها و مطب های خصوصی دندانپزشکی این امکان را دارند که به مردم به صورت اورژانسی خدمات رسانی کنند.

خبرمهم: محققان دانشگاه هنگ کنگ با انجام آزمایش روی همسترها دریافتند استفاده فراگیر از ماسک‌ها می‌تواند موجب کاهش انتقال ویروس کرونا شود.

نکاتی جهت کاهش انتقال هوایی “کرونا” و نحوه استفاده از کولرها

خبرمهم: عضو هیات علمی گروه بهداشت حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن بررسی چالش‌های ویروس کووید 19 در هوا از جمله مدت ماندگاری، معلق بودن ویروس در هوا و میزان بیماری‌زایی آن، راهکارهایی جهت کاهش درصد انتقال ویروس مطرح کرد.

انتقال کرونا از طریق حرف زدن با ناقلان بی‌علامت

خبرمهم: محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌گویند با توجه به راه‌های اصلی انتقال بیماری کووید ۱۹ از فرد مبتلا، احتمال انتقال ویروس کرونا از طریق صحبت کردن با فرد ناقل در فاصله فیزیکی نزدیک وجود دارد.

چگونه در رستوران از خطر کرونا در امان بمانیم؟

خبرمهم: رییس جمهور دستور بازگشایی رستوران هتل‌ها و سایر رستوران‌ها را بعد از ماه مبارک رمضان داد. قرار است رستوران‌ها براساس پروتکل‌های بهداشتی خدمات بدهند، اما این پروتکل ها چه حد و مرزهایی را تعیین کرده‌اند؟

نحوه مقابله با کرونا در ورزشگاه، سالن ورزشی و استخر

خبرمهم: راهنمای فاصله گذاری اجتماعی و الزامات سلامت محیط و کار در مراکز ورزشی شامل تمامی ورزشگاه ها، سالن های ورزشی، باشگاه های بدنسازی و پرورش اندام، استخرهای شنا و مراکز تفریحی آبی جهت پیشگیری و کنترل کووید ۱۹ تعریف و اعلام شد.

انتقال کرونا ویروس از طریق تماس با سطوح ثابت نشده است

خبرمهم: سازمان جهانی بهداشت (WHO) می‌گوید: احتمال انتقال کروناویروس جدید به انسان از طریق تماس با سطوح اجسام مختلف هنوز ثابت نشده است اما با این حال از آنجا سایر ویروس‌های این خانواده از این طریق نیز منتقل می‌شوند، ضدعفونی کردن این سطوح هم‌چنان توصیه می‌شود.

خبرمهم: یک فوق‌تخصص خون و انکولوژی با تاکید بر اینکه یا تفاوتی میان احتمال ابتلا به کرونا در گروه‌های خونی وجود ندارد یا این اختلاف بسیار کم است، گفت: تنها برخی مطالعات نشان داده است گروه خونی A، اندکی بیشتر در بیمارانی که به کرونا مبتلا شدند نسبت به جمعیت عادی بیمار شده، دیده می‌شود.

کووید ۱۹ موجب غفلت از دیگر بیماری‌های کشنده شده است

خبرمهم: کارشناسان تاکید کردند:همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ و گستردگی آن باعث شده توجه‌ها از دیگر بیماری‌های کشنده برداشته شود و جان میلیون‌ها انسان دیگر در معرض خطر قرار گیرد.

علائم ابتلای کودکان به کرونا چیست؟

خبرمهم: فوق تخصص ریه کودکان در بیمارستان ماریا فرری، بیشترین ابتلای کودکان و نوجوانان به کرونا را در گروه سنی ۱۷-۱۵ سال و جنس مذکر برشمرد و گفت: با توجه به شیوع بالای بیماری در جهان، شاهد عواض نادر بیماری نیز خواهیم بود.

 چه کنیم گرفتار موج دوم کرونا نشویم؟

روزنامه شهروند - ملیحه محمودخواه: بیش از ١٠٠ روز از اعلام اولین فوتی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا می‌گذرد. پس از آنکه این ویروس در ‏کشور شیوع پیدا کرد، موضوع قرنطینه خانگی جدی شد. فروشگاه‌ها، پاساژ‌ها و در‌های اماکن مذهبی که محل تجمع ‏مردم بود، به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا بسته شد. بسیاری از مشاغل به حالت نیمه‌تعطیل درآمد و برخی از ‏مراکز دولتی ترجیح دادند کارمندان‌شان از دور و از خانه وظایف خود را انجام دهند.

لباسم ویروس کرونا را جذب می‌کند؟

خبرمهم: لباسم ویروس کرونا را جذب می‌کند؟ این بستگی به جایی دارد که می خواهید بروید و این که آیا با افراد دیگر در ارتباط هستید. مطالعات اخیر نشان داده است که ویروسی که باعث COVID-۱۹ می شود بین چهار ساعت تا ۷۲ ساعت در هوا و در انواع مختلف سطوح زندگی می کند. مطالعه‌ای در تاریخ ۲ آوریل از لانست نشان می‌دهد که ویروس می‌تواند تا دو روز روی پارچه زندگی کند. روی سطحی مانند فولاد یا پلاستیک، تا هفت روز قابل تشخیص است.