میزان آب مورد نیاز بدن در روز

خبرمهم: یک مطالعه نشان داد کسانی که در رژیم های غذایی که قبل از هر وعده غذایی ۵۰۰ میلی لیتر آب می نوشند، در مقایسه با کسانی که این کار را نکردند ، ۴۴٪ وزن بیشتری را طی ۱۲ هفته از دست دادند. به طور کلی به نظر می رسد نوشیدن مقادیر کافی آب ، به ویژه قبل از غذا ، ممکن است باعث کاهش وزن قابل توجهی شود، به ویژه هنگامی که با یک رژیم غذایی سالم همراه باشید.

ثروتمندترین مرد جهان چقدر پول دارد؟

خبرمهم: پاندمی کرونا نه تنها کسب درآمد ثروتمندان را متوقف نکرده است بلکه به میزان درآمد آن ها نیز افزوده است به گونه ای که طی ۱۱ هفته‌ای که کرونا در آمریکا جولان می‌دهد، و شرایط زندگی مردم این کشور را سخت‌تر کرده ۱۹ درصد معادل ۵۰۰ میلیارد دلار به ثروت ثروتمندان افزوده شده است.

ادامه مطلب
شیوع بیماری کرونا در فصل تابستان با علائم درد شکم و تهوع

خبرمهم: دکتر مسعود مردانی عضو کمیته کشوری کرونا با اشاره به بروز علائم گوارشی با شروع فصل گرما به عنوان یکی از علائم بیماری کرونا اظهار کرد: بر اساس آخرین نتایج استخراج شده یکی از مشکلات بیماران مبتلا به کرونا مسائل گوارشی است به طوری که در ۳۰ درصد از بیماران، آنها گرفتار مشکلات دستگاه گوارشی مانند اسهال ، تهوع، استفراغ ، بی اشتهایی و درد شکم می شوند.

سیگاری‌ها کرونا نمی‌گیرند؟!

خبرمهم: اگرچه بسیاری از رسانه‌ها و حتی افکار عمومی به طور کلی سخن از خطرناک بودن استعمال دخانیات در دوره اپیدمی کرونا دارند، اما تحقیقات اولیه تاکنون هیچ ارتباطی را میان استعمال دخانیات با ابتلا به کروناویروس جدید و یا تشدید این بیماری نیافتند.

واکنش سازمان جهانی بهداشت به تاثیر دگزامتازون بر بیماران کرونا

خبرمهم: سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد که قصد دارد به منظور انعکاس نتایج یک کارآزمایی بالینی که نشان داد یک داروی استروئیدی ارزان قیمت معمولی می‌تواند به نجات جان بیماران وخیم کرونایی کمک کند، دستورالعمل‌های خود را برای درمان مبتلایان حاد این بیماری تغییر دهد.

بهبودیافتگان کرونا بخوانند

خبرمهم: دکتر عابدینی، فوق تخصص بیماری‌های ریوی بیمارستان مسیح دانشوری درباره وضعیت بهبودیافتگان کرونا گفت: عوارضی که ویروس کووید ۱۹ در ریه افراد باقی می‌گذارد گاهی می‌تواند تا مدت‌ها فرد را درگیر کند، البته این عوارض در مورد بهبودیافتگان آنفلوانزای شدید هم دیده می‌شود که میزان و دوره آن به شدت درگیری بستگی دارد.

حمله ویروس کرونا به «مغز» ثابت شد

خبرمهم: فوق تخصص مغز و اعصاب گفت: ثابت شده است که ویروس کرونا می تواند مغز را مورد تهاجم قرار داده و به داخل بافت و عروق آن رفته و باعث صدمه به جداره رگها و در نهایت سکته مغزی شود.

منتقل نشدن ویروس کرونا از راه غذا به انسان!

خبرمهم: استاد گروه بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم ‌پزشکی مازندران مدعی شد که تجربه مبارزه با بیماری سارس و دیگر ویروس‌های نشان داده که افراد از طریق غذا، به ویروس آلوده نمی‌شوند اما در صورت انتقال احتمالی از این طریق، حرارت دادن راهی موثر در پیشگیری خواهد بود.

مصونیت مقابل کرونا در صورت ابتلا به نوعی از سرماخوردگی

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از مطالعه‌ای خبر داد که نتایجش حاکی از آن است اگر فردی قبلا به سرماخوردگی با بتا کروناویروس مبتلا شده باشد، یا به کرونا مبتلا نمی‌شود یا با علائم خفیف آن روبرو می‌شود.

کافئین و ارتباط آن با مشکلات تیروئید

خبرمهم: افراد بسیاری یک روتین صبحگاهی دارند که نوشیدن قهوه بخش مهمی از آن محسوب می شود. چه با یک صبحانه مفصل همراهی شود یا تنها با یک نان تست کوچک، احتمالا شما از این کار در پی موارد زیر هستید: افزایش هوشیاری، افزایش انرژی یا یک حس سرخوشی.

قرص «عشقی» که سرانجامش مرگ است

خبرمهم: قرص MDMA که به قرص عشق معروف است جزء مواد روانگردان جدید محسوب می‌شود که فرد پس از مصرف آن احساس می‌کند در مدت زمان کوتاه و به صورت موقتی به افرادی که در اطراف او هستند علاقه‌مند شده، این درحالیست که مصرف این قرص موجب افزایش فشار خون، تپش قلب و درنهایت افزایش شدید دمای بدن و تشنج شده و مصرف بالای آن نیز منجر به مرگ می‌شود.

«رسیژن» با کسب مجوز وزارت بهداشت در درمان کرونا بکار خواهد رفت

خبرمهم: رییس بیمارستان مسیح دانشوری گفت: یکی از داروهای مورد استفاده در درمان بیماری کرونا که در بیماران اثرگذاری فراوانی داشته، «رسیژن» است. پس از کسب مجوز از وزارت بهداشت و رعایت قوانین مربوطه از این دارو برای درمان بیماران استفاده خواهد شد.

درمان کووید ۱۹ با داروی آرتریت روماتویید

خبرمهم: یک گروه بین‌المللی از محققان از موسسه کارولینسکا در سوئد دریافتند با تغییر کارکرد یکی از داروهای آرتریت روماتویید موسوم به باریسیتینیب می‌توان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ را درمان کرد.

آسیب های پنهان در پس ازدواج زنان جوان با مردان مسن

خبرمهم: امروزه بسیاری از دختران جوان تمایل به ازدواج با مردان مسن را دارند که جای پدرشان است اما از آسیب ها و مشکلاتی که این ازدواج ها در زندگی شان به وجود می آورد اطلاعی ندارند.